Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Červenec, 2007:

Hrad Červený Újezd

Cerveny_ujezd_051.jpgSoukromá stavba byla nazvána podle obce, ve které se nachází, tedy Hrad Červený Újezd a vznikla v letech 2001 – 2002. Záměrem bylo postavit naším stylem historizující objekt vycházející z tradičních řemeslných postupů a odpovídající nárokům současnosti. V muzeu uvidíte originály i kopie typických nástrojů, přístrojů a vybavení českého venkova minulého i předminulého století, doplněné selským malovaným nábytkem, dílnami tradičních řemesel, rytířským sálem, krčmou se staročeskými jídly a nápoji i hradním antikem. Nové interiéry vytvořili místní řemeslníci. Hrad je pro návštěvníky otevřen 365 dní v roce. Věřím, že děti budou okouzleni tak jako jsme byli my. Nevyhnete se však všetečným otázkám na historická témata… (Pokračování textu…)

Soutěsky – Hřensko

hrensko.jpgRomantické zákoutí Čech, které bylo v roce 2002 poničeno povodní, se nyní ukazuje v celé své kráse. Plavba na lodičkách hřenskými soutěskami bude nezapomenutelným zážitkem pro děti i dospělé. (Pokračování textu…)

Potoční mlýn – Roztoky u Semil

Vodník, čert a ježibaba nás vítá v malebném potočním mlýně, který jako jediný ze čtyř se zachoval v romantické Fiedlerově údolí v Roztokách u Semil. Nynější majitel mlýna se jej již 10 let snaží opravit a zachovat “genius loci” starého mlýna. Vstupné je dobrovolné, používá se na opravu mlýna. (Pokračování textu…)

Kočičí hrádek – Slatiňany

Miniaturní romantický hrádek, pocházející z 19. století je zajímavým cílem výletů s dětmi. Pro své děti jej dala postavit kněžna Vilemina Auerspergova. Nazvala jej “Kočičí hrádek”. Děti i dospělí najdou občerstvení v restauraci Monaco, která je nedaleko. (Pokračování textu…)

ZOO Liberec

DSC_2601.JPGO víkendu jsme navštívili menší, ale příjemnou ZOO Liberec. Naše hlavní lákadlo – bílé tygry, jsme nemohli nevynechat. Příjezd k ZOO je dobře značený, neměli jsme ani problémy se zaparkováním v postranní ulici. Měli jsme štěstí na málo návštěvníků a tak jsme se nemuseli u výběhů tísnit… Po obědě v místní restauraci, která však byla pro nás spíš zklamáním, především cenami (Coca Cola 0.5 l. za 30 Kč, Smažený sýr a hranolky za 80 Kč), tak i poměrně malými porcemi,které rozhodně nestačily k nasycení dospělého člověka, jsme se projeli ve vláčku, který projel nejzajímavější místa zahrady. (Pokračování textu…)

Milešovka a České středohoří

milesovka.jpgChráněná krajinná oblast České středohoří o celkové rozloze 1300 km2 zasahuje na Teplicko svým severozápadním cípem, jemuž dominuje nejvyšší hora Českého středohoří Milešovka (837 m n.m). Na jejím vrcholu je umístěna meteorologická stanice, která charakteristickým způsobem dotváří siluetu této „hromové hory“, jak zněl její původní název. Již odedávna na ni vystupují lidé, odměnou je jim nádherný rozhled. (Pokračování textu…)