Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Červen, 2007:

Zámek Lednice aneb vítejte v pohádce!

Zámek Lednice je součástí přírodně-krajinářského celku, nazvaného příznačně podle dvou dominujících zámků Lednicko-valtický areál . Není divu, že bylo toto místo roku 1996 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Louky, pole a lesy střídají zelenavé parky a vonící zahrady. Region, posetý pohádkovými stavbami, křižují prašné cesty, po nichž si můžete vyjet na projížďku na koni, případně rovnou jako páni v kočáře. Královská řeka Dyje je brázděna turistickými loďkami. Lednice je přístupná z měst Břeclav a Podivín. (Pokračování textu…)

Internet v penzionech? Nadstandardní služba nebo samozřejmá věc?

Chystáte se na dovolenou a potřebujete občas i “malinko” pracovat? Potřebujete být online? Udělali jsme menší průzkum, ve kterém jsme se zaměřili na důležitost internetového připojení v penzionech.. (Pokračování textu…)

Hrad Kost – klenot Českého ráje

kost5.jpgJe mnoho důvodů, proč byste si hrad Kost neměli nechat ujít – alespoň pokud patříte mezi dobrodruhy a romantiky, rádi se touláte zachovalou přírodou a obdivujete historické stavby, dýchající tajemnou atmosférou. Kost se nachází v místech, kde se stýká Prokopské údolí s údolím Plakánek. Okolní krajina je celkem příznačně nazvaná Český ráj. Zvlněný terén je pokryt mozaikami lesů, luk a lesů a posetý zříceninami, hrady i zámky. Mezi nejznámější patří Trosky, Humprecht, Hrubá Skála, Valdštejn a Valečov. (Pokračování textu…)

Hrad Kokořín – v pískovcovém ráji

kokorin.JPGChráněná krajinná oblast Kokořínsko se sezónu co sezónu stává vyhledávaným turistickým cílem. Region, jemuž dominuje majestátní hrad Kokořín, je protkaný turistickými trasami a cyklostezkami. Zdejší skalní útvary si už dávno zamilovali horolezci a opojnou atmosféru přírody zde nasávají nejen pěší a cykloturisti, ale rovněž ti, kdož se při cestování řídí heslem, že „nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla“. (Pokračování textu…)