Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Květen, 2007:

Z Jičína do Prachovských skal

jc_001-07.jpgPohybovali jsme se v krajině jihovýchodního okraje Českého Ráje, oblasti plné pískovcových skal, roklí, pískovcových balvanů, vyhlídkových míst na věžích, písku, borových lesů, místy proražené sopouchy dávných sopek, které na obzoru ční k nebesům jako věže chrámů. Nacházeli jsme se také v oblasti, která je historicky spjatá se jménem Valdštejn ve městě Jičíně. Krajina prachovských skal je spjata s rodem Schliků od středověku, v r.1993 byl Schlikům v r.1948 zabavený majetek navrácen a od r.2000 provozují turistickou oblast Prachovských skal ve vlastní správě. Krajina je kromě pískovcových skal bohatá na lidská sídla, rybníky a jiné vodní plochy vzniklé třeba po těžbě písku. Jičín je nádherné město, historicky spjaté kromě Valdštejna také s loupeživou osůbkou jménem Rumcajs, jeho synkem Cipískem a ženuškou Mankou. Je to také oblast plná turistiky, kempů, množství lidí a s tím spojených trablů i radostí. (Pokračování textu…)

Pizzerie Capua – s kočárkem na předzahrádku nesmíte!

Obraz001.jpgNemilého překvapení se nám dostalo v pizzerii Capua v ulici Milady Horákové v Praze. Kolegyně, která zde měla jednání, byla vykázána z předzahrádky protože měla kočárek a číšník by se musel kočárku vyhýbat. Zvláštní jednání. Objednali byste si v této pizzerii?

Zámek- hospital Kuks a Betlém M. Brauna

kuks6.jpgKuks je vesnice v okrese Trutnov, rozkládající se v údolí horního toku řeky Labe. Ves je pozoruhodná především částečně zachovalými barokními lázněmi a hospitalem z přelomu 17. a 18. století, jejichž rozsáhlou sochařskou výzdobu realizoval Matyáš Bernard Braun. Lázně nechal vybudovat majitel zdejšího panství F. A. Sporck (často psáno také Špork) v letech 1692–1695. Ve své době se jednalo o jedny z nejvýstavnějších lázní v Evropě. Už za života hraběte Sporcka ale význam lázní postupně upadal a po jeho smrti díky nezájmu dědiců lázně postupně chátraly. Byly postiženy řadou povodní, požárů, i válečných událostí. V roce 1901 byl stržen vyhořelý zámek. Ze zámku a lázní na levém břehu Labe se do dnešní doby dochovalo pouze kaskádové schodiště k Labi a Hostinec s původním názvem U Zlatého slunce, který roku 2003 obnovil svoji činnost. (Pokračování textu…)

Bozkovské jeskyně – na vlastní oči

V rámci našeho pobytu v Rokytnici nad Jizerou jsme navštívili i blízké Bozkovské dolomitové jeskyně. Naše výprava čítala 5 dospělých a 4 děti. Měli jsme s sebou dva kočárky, které nám ochotné pokladní schovaly a pohlídaly. S kočárkem se do jeskyně jít nedá, cestičky nejsou tak široké. Prohlídka jezkyně není fyzicky náročná, trvá asi 45 minut. Je možné ji absolvovat i s krosničkou na dítě, ovšem je třeba se sehnout nebo se opatrně protáhnout mezírkou… Celkově je prostor docela stísněný, ale neměli jsme problém s dětmi, nebály se.

Galerie fotografií z jeskyní naleznete v naší fotogalerii

Pomáháme Kudrlince!

kudrlinka.jpgHlavička bez vlásků, smutné, unavené dětské oči, které se na vás koukají s nadějí.. V očích lze vyčíst bolest a utrpení, které zažívají malí pacienti s onkologickým onemocněním. Právě jim pomáhá nadace Kudrlinka, která se stará o zpříjemnění pobytu v nemocnici a o zapojení do normálního života.

Rozhodl jsem se podpořit tuto nadaci formou výtěžku z reklamy, zveřejněné na těchto stránkách. Příjmy z textové i bannerové reklamy poplynou na konto Kudrlinka a pomohou tak nemocným dětem.

Nabízím tyto reklamní pozice:

1) fullbanner 468×60, společné zobrazení s dalšími dvěma inzerenty
2) widebanner 745×100, společné zobrazení s dalším inzerentem
3) speciální banner v pravém sloupci, exkluzivní
4) textový odkaz v patičce stránky, umístěný na všech stránkách. Naše stránka má PR 4.

Komerční sdělení


Festival kresleného humoru aneb VTIPOTOČ a pohádkový hrad Točník

dsc_3911(1).jpgNávštěvníci se mohou těšit na výstavu kresleného humoru, které se zúčastní samotní autoři vtipů. (např. Ivan Křemeček, Pepa Bílek , Petr Slaba, Pavel Rychtařík, Martin Hron, Bohouš Šír, jiří Bula, Mirek Vostrý, Honza Mesner a jiní.) Diváci si odnesou originál kresby na papíře či na těle dle vlastního přání. (Pokračování textu…)