Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Duben, 2007:

Už jste navštívili solnou jeskyni? Trápí Vás pylové alergie?

solnajeskyne.jpgNábízíme pobyty v mikroklimatické solnojódové jeskyni SALT REGENIA v Plzni. Solná jeskyně SALT REGENIA se nachází v samotném historickém centru Plzně na pěší zóně ulice B. Smetany č. 3, (druhý dům za náměstím Republiky. Jeskyně se vyznačuje velkou intenzitou solných par a bezkonkurenčně vysokým obsahem soli přímo z Mrtvého moře (2,3 tuny) v přírodní podobě bez pojidel, což velice dobře pomáhá při léčbě celé řady onemocnění, ale i pro preventivní posílení obranyschopnosti organizmu. Navíc relaxační pobyt v ionizovaném prostředí za poslechu vhodně volené relaxační hudby pomáhá regeneraci duševní i psychické energie a navozuje pocit opravdové svěžesti sil. (Pokračování textu…)

Magická keltská noc v Modré u Velehradu – Beltine 2007

beltine.jpgNejmagičtější noc roku je tady. Třicátého dubna se rozhoří ohně „čarodějnic“ a jen málokdo si uvědomí, že tímto zvykem pokračuje v tradici staré několik tisíc let. Tradicí, kterou nám zanechali Keltové, oslavujeme příchod teplého počasí, návrat setkávání lidí a oslav pod širým nebem, ale hlavně čas lásky a zrození. Keltové zpívali, tančili a hodovali celou noc. Zapalovali ohně a pomocí kouzelných ohňových rituálů očišťovali tělo i duši. (Pokračování textu…)

Zámek Vranov a Vranovská přehrada

zn_002-09.jpgVranovská přehrada – je největší vodní nádrží na Dyji, hráz byla postavena podle švýcarského projektu v letech 1930-1934, plocha jezera je 765 ha, max. hloubka 45m, stálý objem zadržované vody je 132.500 mil. m3. Hráz je vysoká 59,9 m a vzduté vody zaplavily 30 km údolí podobného charakteru jako má údolí Dyje v NP Podyjí. Nádrž slouží pro výrobu elektrické energie (elektrárna se třemi turbínami), pro závlahy a jako zdroj pitné vody pro Třebíčsko, současně je to vyhledávané rekreační středisko – střediska Vranovská pláž, Lančovská zátoka, Chvalatice, Bítov – Kopaninky, Bítov – Horka, Chmelnice, Farářka, Podhradí nad Dyjí). Tato údolní nádrž je jednou z nejteplejších přehrad v ČR, a proto je často nazývána jako “Moravský Jadran”. Přehrada je také vyhledávána rybáři díky velmi dobré zarybněnosti. Od r.2006 zde najdete opět lodní dopravu. (Pokračování textu…)

Láry fáry do pohádky – hrad Sovinec

laryfary_sovinec.jpgDen dětí na pohádkovém hradě.
Láry fáry do pohádky
19. a 20. května 2007 na hradě Sovinci

Po ukončení dlouhých bojů nařídil rytíř Kobylka starému protivovi – hradnímu hejtmanovi – uspořádat pro drobotinu ze svých panství na Sovinci zábavný den. Kdo bude proti? (Pokračování textu…)

Na kole Vranovskem – Frejštejn, Uherčice a Šafova

vranovske_skaly.jpgVranovsko – to je kraj podél státní hranice s Rakouskem s hluboce zaříznutým a meandrujícím údolím řeky Dyje, s Vranovskou přehradou (která je nazývána Moravský Jadran pro své klimatické podmínky), táhnoucí se v délce 30 km od Vranova nad Dyjí až k Podhradí nad Dyjí s velkým množstvím rekreačních objektů a možnostmi pro koupání, rybaření, vodní sporty a další aktivity. Okolí je převážně mírně zvlněné s množstvím vesniček mezi většími poli, málo zalesněné, pouze na svazích nad řekou se dochovaly lesnaté a keřovité porosty se skalisky. Území je velmi zajímavé pro cyklisty, protože je zde spousta asfaltových cest a hraničářských silniček, a navíc málo aut mimo rekreační oblasti. Postupně zde vznikají přechody do Rakouska pro pěší, cyklisty i motoristy, takže můžete spojit návštěvu tohoto kraje s vyjížďkou do ciziny. (Pokračování textu…)

In-line bruslařská trasa z Dolního Žlebu do Krippen

dolnizleb-hranice1.jpgVětšina lidiček vlastnící kolečkové (tzv. in-line brusle) většinou hledá vhodné místo, kde by se dalo pořádně zajezdit. Většinou to ale bývá problém, zvlášť ve volné přírodě, ale pokud máte chuť si pořádně zabruslit a na víc se podívat do míst, která lidskému oku přímo lahodí, naplánujte si výlet do nejsevernější obce ČR na levém břehu Labe – Dolního Žlebu. (Pokračování textu…)