Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Únor, 2007:

Písek – procházka městem

pi_002-02.jpgKrajina výletu je okresní město Písek, které leží na březích řeky Otavy v místech, kde vytváří jakési “dvojté vé” mezi známými horolezeckými skalami. Město položené na rovině a vyvýšeninách podél řeky má východně rozsáhlou oblast lesnatých Píseckých hor a rozhlednou na Jarníku a kopcem Mehelník a jihozápadně jej omezuje vrch Hradišťský vrch. V blízkém i dalekém okolí Písku je množství malých i větších rybníků. (Pokračování textu…)

Nový projekt – Dětské-aktivity.cz

detskeaktivity.jpgS novým rokem startujeme nový projekt zaměřený na aktivní rodiče s dětmi. Chceme přinášet nápady na hry, adresář heren, mateřských center, online i kamenných obchodů pro děti. Rádi podpoříme zajímavé projekty, budeme informovat o akcích pro děti.
Zapojit se můžete i vy, do každé sekce našeho projektu můžete přispívat.

Tak prosím, vstupte, vítáme vás! www.detske-aktivity.cz

Okolí Orlické přehrady u Vráže

prehrada.jpgKrajinou výletu byl levý břeh OrRlického jezera na Otavě mezi Vráží, soutokem Otavy a Lomnice a Ostovcem. Krajina je to mírně zvlněná se zaříznutými toky Lomnice a Otavy, do nich ž vtéká množství potoků. Orlické jezero zde vytváří vzdutí a svahy řek se často skalnatě sváží dolů. Okolí Vráže má množství lesů a rybníků, najdete zde u lokality Doupat i oboru s jeleny. (Pokračování textu…)

Solná jeskyně Plzeň

foto-jeskynÄ�-008.jpgPři turistické návštěvě Plzně je možno navštívit solnou jeskyni na Karlovarské ulici č.22. Solná jeskyně má blahodárný účinek na cesty dýchací,onemocnění plic,kožní ekzémy,akné,lupenku a neposlední řadě relaxační uvolnění.K solné jeskyni se dostanete Tramvají č. 1 a 4 zastávka Pod Záhorskem. Při zakoupení Plzeňské turistické karty získáváte Slevu na vstup do naší jeskyně. (Pokračování textu…)

Výstava orchidejí – Botanická zahrada Praha

Právě před rokem proběhl v Botanické zahradě hl. města Prahy veleúspěšný první ročník Výstavy orchidejí (v rámci Prahy “obnovená premiéra” po 8 letech), který během jednoho týdne přilákal do Troje více než 15.000 návštěvníků. Když je něco dobré, mělo by se v tom pokračovat (a býti ještě lepším…), proto se orchideje do Troje po roce vracejí, tentokrát v termínu 10. až 25. února 2007. (Pokračování textu…)