Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Prosinec, 2006:

Nejčtenější články roku 2006

Historie stránek “Rodinné výlety” není dlouhá. Začala se psát v létě 2006, před odjezdem na dovolenou. Po návratu jsme stránky obohatili o nové články a fotografie a v podobném trendu pokračujeme dosud. (Pokračování textu…)

Bozkovské dolomitové jeskyně

Nedaleko Bozkova u Semil najdete největší dolomitové jeskyně u nás, které jsou navíc jako jedny z mála zpřístupněné. Mají nebývale bohatou výzdobu tvořenou unikátními křemencovými římsami a lištami, v dutinách najdete místy až excentrické krápníky. Přímo až úžas však vyvolají podzemní jezírka s modrozelenou, průzračnou vodou. V Listopadové jeskyni pak najdete přírodní unikát, největší podzemní jezero v Čechách – Jezerní dóm. Při prohlídce je na chvíli zhasnuto osvětlení a v přítmí si můžete vychutnávat jeho neopakovatelné kouzlo. (Pokračování textu…)

Perníková chaloupka – muzeum perníku

muzeum_perniku.jpgMuzeum perníkářského umění se sice může v oficiálních publikacích pěkně vyjímat, nicméně pro Perníkovou chaloupku je to podtitul trochu nevhodný. V budově někdejšího loveckého zámečku se totiž nachází pohádkově pojatá expozice s nefalšovanou ježibabou a vězením pro zloděje perníku. Užije si zde celá rodina, což se o obvyklém muzeu říci většinou nedá. (Pokračování textu…)

Jindřichohradecká úzkokolejka

uzkokolejka.jpgTato úzkokolejka vede z Jindřichova Hradce do Obrataně a Nové Bystřice. Trať má délku 79 km a rozchod kolejí je pouze 76 cm, tedy asi polovinou normálního rozchodu 1435 mm. V letním období jezdí na trati pravidelně parní vláček s dobovými vagóny, který svým charakteristickým dýmem a pískotem oživuje okolní krajinu. Máte-li čas, příplatek za jízdu jednou z vypravovaných parních lokomotiv za to stojí. Postavíte-li se navíc na spojnici mezi vagóny, můžete naplno nasávat atmosféru doby minulé, prosycené prachem a kouřem z komína lokomotivy. (Pokračování textu…)

Menhir Kamenný pastýř

kamennypastyr.jpgPoblíž obce Klobuky na Slánsku stojí největší český menhir, známý pod jménem Zkamenělý pastýř. Váže se k němu pověst – při každém zvonění v klobuckém kostele postoupí o jeden krok blíže ke kostelu; až tam dojde, nastane konec světa. Menhir je znám i pod dalšími názvy – Kamenný muž, Zkamenělec či Zkamenělý slouha. (Pokračování textu…)

Sportovní, relaxační a poznávací programy v Olomouckém kraji

Olomoucký kraj „pro každé období“ je současně krajem i „pro každého“, protože s tak pestrou nabídkou přírodních krás , kulturních zajímavostí a možnosti vyžití jakou nabízí, si jistě každý jeho návštěvník a obyvatel vybere podle svých zájmů.. Netradiční relaxační a sportovní programy nabízejí kombinaci spojení odpočinku a sportu s poznáním kulturních a přírodních zajímavostí „našeho“ kraje nejen z pohledu pěšího turisty či cyklisty, ale i „podhledu“ vodního turisty nebo „nadhledu“ z koňského sedla či vrcholu horolezeckého cvičného terénu. (Pokračování textu…)