Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Listopad, 2006:

Pražská mobilní zvonkohra

DSC_5738.JPGPražská mobilní zvonkohra je unikání hudební nástroj, složený z 57 zvonů různé velikosti a různých tónu. Byla postavena za podpory hlavního města Prahy zvonařstvím Manoušek. Dle představy Magistrátu hl.m.Prahy by se “Pražská mobilní zvonohra” měla stát chloubou Prahy a zároveň symbolem soudržnosti jednotlivých městských částí. Primátor Jan Kasl v této souvislosti oslovil starosty všech městských částí a vyzval je k finanční spoluúčasti symbolickou částkou 2,-Kč za obyvatele. Tímto způsobem bylo uhrazeno 48 zvonů, devět městských částí “svůj” zvon odmítlo.Všechny Městské části, které se na projektu finančně podílely, mají 2x ročně právo využít zvonohru ke svým akcím za úhradu pouze režijních nákladů. (Pokračování textu…)

Toulavá kamera 22.11.2006

Chrám sv. Barbory

U zrodu kutnohorského chrámu svaté Barbory stál Jan Parléř, syn stavitele svatovítské katedrály Petra Parléře. Její budování sice zbrzdila husitská drancování, v roce 1558 byl chrám dostavěn v místech současné chrámové kruchty, do té původní zamýšlené podoby však už dostavěn nikdy nebyl. (Pokračování textu…)

Dvoračky – ráj pro turisty i mlsné jazýčky

dvorackyfoto.jpgZnáte horskou chatu Dvoračky? Ne? Tak přijměte naše pozvání na návštěvu. Dvoračky jsou nejnavštěvovanější horská chata v Krkonoších. Leží na úpatí Lysé hory na turistické stezce. Náš výchozí bod byla Rokytnice nad Jizerou. Kolem zimních parkovišť jsme prošli k restauraci U Udatných, pokračovali směrem na Hrušov (část Rokytnice), podél chalup stále nahoru. Správný směr prozradí červená chalupa s jasanovou alejí. Následuje velmi prudký výstup do kopce a dostaneme se na rozlehlou louku, která v zimě slouží jako lyžařský svah. (Pokračování textu…)

Czech-sightseeing.com – partnerský projekt v angličtině

Pro zahraniční návštěvníky jsme začali budovat menší turistický portál v anglickém jazyce – Czech Sightseeing , kde najdou zajímavé informace o českých městech, památkách a tipech na výlet. Budujeme jej postupně a překládáme zajímavé informace o nejznámějších turistických místech.

Desná (lyžařský areál)

Lyžařský areál Parlament v obci Desná v Jizerských horách. Svah je pravidelně upravován sněžným pásovým vozidlem LAVINA PH 1400D a pro večerní lyžování je plně osvětlen. Můžete využít i ŠKOLIČKU LYŽOVÁNÍ, kterou vede trenér II. třídy, bývalý reprezentant a mistr republiky p. Jirka Tacinec. (Pokračování textu…)

Lyžařská škola pro děti – Rokytnice nad Jizerou

DSC_0925.jpgJak naučit děti lyžovat? Můžete ho učit sami, ale odborníci doporučují svěřit děcko do specializované lyžařské školky. My jsme naši dceru (3letou) dali do lyžařské školičky v Rokytnici nad Jizerou, kde mají příbuzní chalupu a kam často jezdíme lyžovat. Půjčili ji základní vybavení – lyže, hůlky, boty a helmu. Helmu doporučuji půjčit, nikdy nevíte, jak se děcko může zranit. (Pokračování textu…)