Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Září, 2006:

Pohádková země

obrazek_hribek.jpgPohádková země je výstava strašidel v domě kde stále tvoří V. Klimtová. Najdeme zde sklepení s čerty, velkého draka, obydlí skrítků, venkovní pohádkovou stezku, pohádkový atelier. Otevřeno je: Srpen – Říjen, do 15.10.2005 úterý – neděle 10 – 17 hodin
Vstupné: 20 Kč jednotné vstupné.
Informace: 724 236 884, nebo 608 96 16 11, skupinám doporučujeme se předem objednat.
Celoročně – pro skupiny předem objednané (Pokračování textu…)

Pražský veletrh hraček – Praha, Letňany

Veletrh hraček bude probíhat od 27. září do 30. září 2007 na výstavišti v Praze – Letňanech, souběžně s výstavou Model Hobby. Děti se mohou těšit na množství atrakcí, dospěli zase na skvělé modely letadel, lodí, ponorek a stavebních strojů.

Poloha:

Prachovské skály

CIMG0222.JPGPrachovské skály patří k takovým oblastem České republiky, které má každý z nás tak trochu v povědomí. Jsou součástí toho, jak vnímáme svou zemi, jsou jedním z míst, kam jezdíme již od dětství na školní výlety podobně jako do Národního muzea, Národního divadla, nebo třeba do Kutné Hory. Je to místo, od nepaměti osídlené lidmi, o jejichž osudech nemáme žádné zprávy a jejich život rekonstruujeme podle četných archeologických nálezů.
Romantická příroda pískovcových sklaních sloupů, krásné přírody, relativně snadná dostupnost z Prahy z nich činí ideální místo na výlet. Malé děti dejte do krosničky, větším obujte pohorky a vyražte. Nezapomeňte na mapu okolí a dostatek pití, ve skalách není moc pramenů. (Pokračování textu…)

Dny otevřených dveří na zámku Liblice

Datum konání: : 10.  a 9. září

Využijte jedinečné příležitosti a navštivte zámek Liblice.
Dny otevřených dveří se opakují pouze jedenkrát za 2 roky. Shlédnete prostory, kam se oko běžného smrtelníka jen tak nepodívá. Zažijete netradiční prohlídky zámeckých komnat a šermířská vystoupení. Uvidíte hraběnky, barony a knížata, projedete se kočárem a mnoho dalšího. Připravené je rovněž bohaté občerstvení za lidové ceny. (Pokračování textu…)

Babiččino údolí

CIMG0106.JPGKrajinu táhnoucí se od České Skalice podél řeky Úpy ze severu nazval Babiččiným údolím poprvé roku 1878 smiřický lékař a spisovatel Otakar Jedlička. V červenci roku 1952 vyhlásilo ministerstvo školství, věd a umění Ratibořice s údolím za státní krajinnou a národní rezervaci. Později byla příroda Babiččina údolí zahrnuta do chráněného území a dnes je jeho jižní část od České Skalice až ke Slatinskému mlýnu nazývána národní přírodní památkou s rozsáhlým ochranným pásmem. (Pokračování textu…)

Adršpašsko-teplické skály

CIMG0173.JPGNárodní přírodní rezervace Adršpašskoteplické skály byla vyhlášena již v roce 1933 na rozloze 1771 ha k ochraně zachovalých celků skalních měst. NPR se nachází zhruba v trojúhelníku vymezeném obcemi Adršpach (ZSJ Horní Adršpach), Teplice nad Metují a vrcholem Čáp nad vsí Skály. Na tomto území se po ústupu křídového moře vlivem tektonické a erozní činnosti včetně větrání vytvořily v původně souvislé pískovcové tabuli dvě izolované skupiny skal – skalní města Adršpašské skály a Teplické skály navzájem od sebe oddělená hlubokou Vlčí roklí. NPR je významná nejen svou geomorfologií, ale i výskytem řady chráněných živočichů a rostlin. (Pokračování textu…)