Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

21 července, 2006:

Šátek Vatanai

zima_vatanai.jpgPro nošení nejmenších dětí je ideální šátek Vatanai. Poskytuje maximální pohodlí jak miminku, tak i tomu, kdo jej nosí. Je vhodný pro nošení v létě i v zimě. Když je velký mráz, dítě se může zapnout pod bundu. Takto jsme absolvovali i výlet po hřebenech Krkonoš za silného větru. Malý býl celou dobu naprosto v bezpečí a teple. (Pokračování textu…)

Krosničky na děti

brevi.jpgKrosničky pro děti jsou ideální na kratší i delší výlety. Nejenže umožní naplánovat delší trasu výletu, ale do krosniček se vejde i základní výbava – pití, náhradní oblečení a třeba i malé hračky. V krosničce lze nosit děti od té doby, kdy začnou samy sedět (zpravidla od 7-8 měsíce). Maximální hmotnost záleží na zdatnosti nosiče, my jsme podnikali výlety s dcerkou, která váží 13 kg a šlo se vcelku příjemně. Vybrali jsme krosničku Brevi, která má široké bederní i ramenní pásy, spoustu kapsiček, pláštěnku i sluneční stříšku. Široká sklapovací roznožka zajistí dobrou stabilitu na zemi. Bezpečí dítětě zajišťují čtyřbodové pásy. Ani divochu, který se z nich snaží vyvléci, se to nepodaří. (Pokračování textu…)

Házedla – zábava na celé odpoledne

mraybalon.jpgHázedla z EPP (zpevněného polystyrenu) jsou ideálními hračkami pro nejmenší. Máme zkušenost s házedlem MiniRay. Je to téměř nezničitelné letadýlko se skvělými letovými vlastnostmi. Pokud náhodou dojde k nehodě, jednoduše se slepí vteřinovým lepidlem nebo speciálním lepidlem na EPP. (Pokračování textu…)

Lednicko-valtický areál

DSCN3823.JPGIdylická krajinka, příjemní lidé, dobré víno, skvělé jídlo, sluníčko, teplo, rovina… To vše charakterizuje lidi a krajinu kolem Valtic. Jižní morava je ideální místo jak pro pěší turistiku, tak i pro cykloturistiku. My jsme vyzkoušeli obojí. Děti jsme vozili ve vozíku, který je možno použít i jako kočárek, stačí vyměnit přední oj. Cesty jsou většinou zpevněné – asfaltové, štěrkové, někdy ovšem pojedete i pískem. (Pokračování textu…)