Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Do Harrachova v létě s celou rodinou – „Vstříc mamutím zážitkům“

Kam na rodinnou dovolenou

Sportovní areál Harrachov

Lyže, lyže a zas jenom lyže? Bejvávalo!
Pro Harrachov už dávno neplatí, že se v něm dá spokojeně strávit pouze zimní dovolená. Naše horské středisko nabízí sport, relaxaci a zábavu po celý rok! U nás zažijete dovolenou plnou neopakovatelných zážitků, každý si tu pro sebe najde to své – senioři, rodiny, mladé páry i studenti. Harrachov – to je pohodová dovolená bez nudy, v srdci nádherné krkonošské přírody.

Harrachov, největší rekreační středisko v západních Krkonoších, se umí o své hosty skvěle postarat i v létě. Klíčem k pohodě i k adrenalinovým dobrodružstvím je stejně jako v zimě Čertova hora. Nahoru do výšky přes 1000 metrů nad mořem stoupá čtyřsedačková lanovka, která je v provozu celoročně.

harrachov_001Dětský park u spodní stanice lanovky na Čertovu horu nabízí spoustu zábavy pro vaše milované a neunavitelné ratolesti. Skládá se z velikého dřevěného hradu, obří vzduchové trampolíny a nafukovacího skákacího hradu. Po celé léto je plný dětského výskání a dovádění. Vstup do dětského parku je zdarma s jízdenkou na Čertovu horu, vstupenku lze ovšem zakoupit i samostatně v pokladně lanové dráhy. Pobyt v parku není časově omezen. Vyzkoušet můžete také stále oblíbenější Slackline. Chození po laně posiluje smysl pro rovnováhu a držení celého těla. Tato sportovní atrakce, kterou si oblíbili děti i dospělí, je i nadále zdarma.

Bez poplatku je rovněž vstup do největšího nafukovacího bludiště v Čechách na výstupní stanici přímo na vrcholu Čertovy hory.

Dovolená na koleCestou na vrchol si lze ze sedačky lanové dráhy navíc z bezprostřední blízkosti prohlédnout profil mamutího můstku pro lety na lyžích, jediného u nás a jednoho z pěti na světě. Ať si nahoru vyvezete kolo, nebo jsou vaší výbavou jen trekové boty, nejlepší volbou na výlet je každopádně horská chata Dvoračky.

Harrachov a jeho okolí patří k místům s největším počtem značených cyklotras v celé České republice. Cyklotrasy a cyklostezky jsou u nás velmi zajímavé díky možnosti propojení s cyklotrasami v Jizerských horách a v Polsku v okolí Szklarské Poreby. Ideálním startem pro hřebenové túry a cyklostezky je opět lanová dráha Harrachov, která vás vyveze z centra města až na vrchol Čertovy hory.

_MG_0397Harrachov však neláká pouze cyklisty a pěší výletníky. Najdete tady například pestrý program v lanovém centru, adrenalinovou zábavu ve Vertical parku, bobovou dráhu s Monkey parkem, bowling, čtyřkolky, geocaching, golfové hřiště i simulátor, indoor tenisové hřiště, koloběžky, koupaliště s minigolfem, multifunkční hřiště, rafty a vodácké aktivity, squash, tandemové létání a paragliding, tenis – antuka, tenisové hřiště s umělým osvětlením, relaxační a wellness centra s bazény …

Kromě toho můžete v Harrachově navštívit nejstarší českou fungující sklárnu. Vznikla před třemi sty lety v roce 1712. Sklárna sousedí s minipivovarem, kde se stáčí extra silné dvanáctky František a Čerťák. Pravidelné pivní slavnosti se letos rozpění 18. července. Sklárna je sama o sobě unikátním muzeem, v městečku pod Čertovou horou se ale ukrývá také lesnické muzeum Šindelka, hornické muzeum, a pokud se potřebujete ochladit, tak i muzeum lyžování.

Kam na výlet v krkonošíchHarrachov se však opírá i o mnohem menší stavby. Útulné restaurace s předzahrádkami či malé penziony mu dodávají rodinný ráz, jaký nedokážou poskytovat rekreační střediska, která jsou sice větší, více komercionalizovaná, ale zdaleka ne tak domácká.

Již čtvrtou sezonu mají návštěvníci Harrachova k dispozici věrnostní kartu HARRACHOV CARD. Díky Harrachov card můžete prožít plnohodnotnou a rozmanitou dovolenou a přitom šetřit rodinný rozpočet. Kartu obdržíte zdarma na dobu pobytu u partnerských ubytovatelů v Harrachově nebo si ji můžete koupit na prodejních místech v Harrachově za cenu 100 Kč s platností na 2 měsíce. Harrachov card nabízí slevy a bonusy na mnoho služeb a aktivit, a to z oblasti sportu, kultury, gastronomie, wellness i zábavy. Stačí si jen naplánovat, co všechno chcete během dovolené v Harrachově stihnout, kartou se vždy prokázat a začít čerpat slevy, což jistě ocení každý z vás.

harrachov_0003Všechny důležité informace, které vám pomůžou při rozhodování o letní dovolené, případně víkendovém pobytu, objevíte na webech www.skiareal.com, www.harrachov-info.cz, www.harrachov.cz, www.harrachovcard.cz.
A kudy do Harrachova?

Autem po silnici I/10 z Prahy přes Mladou Boleslav, Turnov a Tanvald. Od Hradce Králové na Jičín, Horka u St. Paky, Jilemnici a dále po silnici I/14 do Harrachova. Od Liberce po silnici I/14 do Harrachova. Vlakem do stanice Harrachov, kde je v letní i zimní sezoně autobusový spoj do Harrachova. Autobusem je pravidelné linkové spojení z Prahy, Brna a Liberce.
HarrachovSportovní areál Harrachov
Harrachov 24
512 46 Harrachov
tel.: 481 529 353
www.skiareal.com

Co s dětmi

 

 

Komentáře lze přidat přes facebook.