Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Ta pravá šumavská pohoda…Lyžařský areál Zadov

Středisko vhodné pro děti

Lyžařský areál Zadov

Lyžařský areál Zadov patří mezi největší zimní střediska na české straně Šumavy. Leží nedaleko od Vimperku a Sušice, a je tak vstupní bránou do Národního parku Šumava.
Rozprostírá se v nadmořské výšce 890 -1120 m n.m. a nabízí kvalitní lyžařské podmínky nejen na sjezdovkách ale také na běžeckých tratích. Vzhledem k lehkým a středně těžkým profilům sjezdových tratí je areál Zadov vyhledávaný pro rodinnou rekreaci a vhodný i pro školní lyžařské kurzy. Vyžití zde najdou i milovníci snowparku a snowtubingu.
V areálu je 8 sjezdovek s celkovou délkou 4,5 km, 2 lanové dráhy, 5 lyžařských vleků, pohyblivý koberec, snowtubing, lanové centrum. Areál se skládá z několika menších středisek.

IMG_1324Největší je areál Kobyla, se čtyřsedačkovou lanovkou s nástupním kobercem, třemi lyžařskými vleky, dětským pohyblivým kobercem a novinkami sezony – kolotočem pro děti a novým informačním systémem. Je tu celkem 5 sjezdových tratí, z nichž většina je uměle zasněžována a osvětlena pro večerní lyžování. Nejdelší měří 800 m a svojí šířkou je vhodná i pro carving. Sjezdovky jsou pro denní i večerní lyžování čerstvě upravovány. Na Kobyle najdete i stále rozšiřovaný snowpark, lyžařskou školu, půjčovnu lyží a snowboardů se servisem, 4 rychlá občerstvení, sociální zařízení a wi-fi. V bezprostřední blízkosti má své sídlo i Horská služba. Bezplatné parkoviště a zastávka autobusu jsou přímo u sjezdových tratí. V zimní sezoně jezdí po Zadově skibus, který je pro lyžaře zdarma.

IMG_1152Další středisko tvoří sedačková lanová dráha Zadov – Churáňov. Zde najdete dvě nejdelší sjezdové tratě na Zadově v délce přes kilometr, z poloviny zasněžované. Bezplatné parkoviště je zhruba 150 m od nástupní stanice.

Třetím střediskem je areál U Horejšů. Je uměle zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování. Zde je také lyžařská škola s půjčovnou a parkoviště přímo u vleku.    K Lyžařskému areálu Zadov částečně spadá i areál na Nových Hutích. Zde je 5 lyžařských vleků. Sjezdové tratě jsou zde mírné, a obzvláště vhodné pro začínající lyžaře nebo lyžařské kurzy. Novinkou je nově umístěný vlek v těsné blízkosti parkoviště.

ZADOV_logo_4_3Novinkou je, že všechny jízdenky vydané v areálu Kobyla platí ve výše uvedených střediscích a navíc i v areálu Kvilda a KubovaHuť.

Pro běžkaře je na Zadově připraveno na 50 km pravidelně strojově upravovaných běžeckých tras, které navazují i na Šumavskou magistrálu a další trasy po Národním parku Šumava. Výchozím bodem pro běžkaře je Churáňov odkud vedou trasy na Zlatou studnu, Horskou Kvildu, Zhůří, Kvildu, Popelnou, Nové Hutě a Borových Lad. V areálu je i lyžařský běžecký stadion Churáňov, který je častým dějištěm sportovních soutěží a kde se konal i světový pohár.

www.lazadov.cz
Areál pro děti

Komentáře lze přidat přes facebook.