Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Začal XI. ročník letního příměstského tábora Deset dnů s kamarády ze zoo Plzeň

Kam s dětmi

Tukan Rudozobý

Léto se šamanem Syringou
V pondělí 1. července začal tradiční příměstský tábor Zoologické a botanické zahrady města Plzně a Sdružení IRIS Deset dnů s kamarády ze zoo. Jedenáctého ročníku ve dvou bězích se zúčastní celkem 140 dětí. Místem konání tábora je i letos 1. ZŠ v Plzni-Bolevci.

Jako každý rok bude tábor úzce spjat s přírodou, jejím poznáváním a ochranou. Téma letošní celotáborové hry je Putování za šamanem Syringou aneb hledání tajemství přírody. Děti zavede nejen do expozic Zoologické a botanické zahrady města Plzně, ale také do Dinoparku a do okolí  Boleveckých rybníků za  poznáním zdejší přírody. V rámci Prázdninové štafety, společné aktivity Plzeňského kraje, Zoologické a botanické zahrady m. Plzně a Plzně 2015,  navštíví táborníci i některou kulturněhistorickou památku města Plzně dle vlastního výběru.

Každý běh ukončí program připravený pro rodiče.

Novinkou letošního ročníku je vycházka do lesa s lesními pedagogy Lesů ČR. Zajímavým a zábavným způsobem děti představí lesními stromy, seznámí je s životem tohoto rostlinného i živočišného společenství a poučí, jak se v něm chovat, aby mu neublížily a odcházely z něho plny zážitků.

Bližší informace poskytne hlavní vedoucí tábora Bc. Renata Vídršperková – 725 565 799.
Kam do kina? Cinestar Ostrava

Komentáře lze přidat přes facebook.