Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Vodní elektrárna Orlík

Vodní elektrárna Orlík

Prohlídky vodní elektrárny a hráze Orlík probíhají celoročně. Exkurzi je možno spojit s návštěvnou infocentra Orlík v Solenicích, kde se promítá nový film o přehradě a je také umístěna výstava mapující 50 let historie jezera.
Exkurze je vhodná pro skupiny (max. do 50 osob) i jednotlivce, vždy však po předchozím objednání!

Je také možné absolvovat výlet od zámku Orlík k hrázi s následnou prohlídkou elektrárny a hráze. Na lodi se během jízdy promítá film ze stavby přehrady a další historické snímky. V ceně je i drobné občerstvení a nápoje. Výletníci získají slevu na oběd v hotelu Zvíkov a vstupné do hradu Zvíkov.

Kam s dětmi na výletVýlet je vhodný pro rodiny, firemní skupiny, školní výlety, individuální turisty. Cestu lodí lze absolvovat i s kočárkem, vstup s ním do elektrárny a hráze však možný není.

Termíny: 20. července 2014

Cena: 390 Kč dospělí; 290 Kč děti

Další důležité pokyny včetně času vyplutí obdržíte při rezervaci (vždy nutná). Kapacita lodi je nejméně 50 osob, lze měnit i místo vyplutí. U školních výletů se cena odvíjí od počtu žáků.

Upozornění:    Uvnitř hráze je vlhký a kluzký prostor s nízkými teplotami. Doporučujeme vhodnou obuv a oblečení.
Přehrada a elektrárna je činným průmyslovým provozem. Buďte opatrní na své zdraví. Dbejte pokynů průvodce. V případě nekázně může být exkurze ihned ukončena a skupina vyvedena pryč z objektu.

Dopravní dostupnost:

Autem
GPS
Hráz samotná:     49°36’25.909″N, 14°10’49.998″E
Obec Solenice:    49°36’56.839″N, 14°11’46.293″E
Z Prahy po silnici R4, na 32. kilometru sledujte odbočku Orlík hráz či vesnice Solenice. Po odbočce následuje kamenná silnice, která po ujetí 4 km klesá až do cílové stanice.
Dále je příjezd možný z druhé strany směrem od Milevska přes Milešov.

Autobusem
Veřejná doprava směrem k hrázi je značně omezená. Z Prahy lze využít jednoho přímého spoje ve všední dny, odjezd ze zastávky „Na Knížecí“. Dále existují linky s přestupem v Milíně. Několik přímých spojů odjíždí ve všední dny z Příbrami.

Pěšky, na kole
Možno využít dálkové cesty Mnichov – Praha. Cesta je dělena na úseky: Písek – Zvíkovské Podhradí – Orlík zámek – Orlík hráz, Solenice. Respektuje většinou žlutou značku KČT. Pro zájemce můžeme poskytnout publikaci (on-line nebo písemně).
Dále doporučujeme výsekové mapy Klubu českých turistů.

Lodí
Jízdní řád najdete na www.lodnidopravaorlikslapy.cz  Při cestování lodí je nutno počítat s pěším sestupem. Od mola v zastávce Orlík –  přehrada stále sledujte směr Solenice. V ostré levotočivé zatáčce pak vede ve svahu kamenné schodiště k silnici, jež vede přímo k elektrárně.

Vodní elektrárna Orlík nemá zatím vlastní informační centrum, ale je možná návštěva provozu – strojovny a hráze.
Exkurze je vhodná pro skupiny (max. do 50 osob) i jednotlivce, vždy však po předchozím objednání!

Kontakt pro objednání:
Exkurzi do elektrárny Orlík si je nutné rezervovat na tel. 737506950 (číslo je funkční denně od 6:00 do 20:00), nebo e-mailem pisecko@email.cz.


Vstupné: 
   60 Kč / dospělý    30 Kč /dítě

Individuální turisté: Od července do srpna každé pondělí, středu a sobotu 11:00 (rezervace nutná!). Mimo uvedené hodiny pouze po dohodě na níže uvedeném čísle.
Skupiny: Pouze na objednávku na čísle 737506950 nebo e-mailem pisecko@email.cz.
Běžná prohlídka trvá 45 – 60 minut. Zájemci o podrobnější prohlídku, např. odborné skupiny, se musejí domluvit předem při objednání. Prosíme skupiny se zájmem o hlubší výklad o včasnou rezervaci. Děkujeme za pochopení.


Vodní elektrárna Orlík – virtuální prohlídka

 

Komentáře lze přidat přes facebook.