Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Čarodějnice se sletí v trojské botanické zahradě o týden dříve

Čarodějnice 2015 v Botanické

Čarodějnice 2015 v Botanické

Pálení čarodějnic neboli Filipojakubská noc, starý zvyk, kterým se vítá přicházející teplé období, se tradičně koná v noci z 30. dubna na 1. května. V trojské botanické zahradě si můžete tento magický čas užít o týden dříve při akci Generálka na čarodějnice, a to v pátek 24. dubna od 15 do 19 hodin v Ornamentální zahradě.

„Slet čarodějnic je oblíbenou akcí dětí i dospělých. Čarodějnice se slétnou v botanické zahradě, odloží svá košťata a užijí si zábavné odpoledne. Bude se zpívat u ohně, soutěžit, pro děti připravujeme dílničky, ve kterých si vytvoří postavičky čarodějnic či jiných strašidel. A kdo bude mít hlad, může si sám opéct špekáček. U pálení čarodějnic nesmí chybět zapalování ohně, a to začne v 17 hodin,“ říká Věra Bidlová, ředitelka Botanické zahrady Praha.

Program čarodějnického odpoledne je opravdu bohatý. K tradiční stavbě májky a jejímu zdobení pentlemi budou k vidění i vyzkoušení také netradiční aktivity. „Zahradou se budou procházet umělci na chůdách, součást programu budou i žongléři. Kdo se tak bude chtít naučit žonglovat nebo si vyzkoušet, jaký je pohled na svět z chůd nebo si dokázat, zda zvládne udělat alespoň pár kroků, má jedinečnou příležitost,“ upozorňuje na zajímavosti Hana Kovaříková, koordinátorka akce.

Ornamentální zahrada se, jako každý rok, promění v magické místo plné čarodějů a čarodějnic. „Aby byl slet opravdu povedený a čarodějnicemi se zahrada jen hemžila, budeme rádi, když dorazí malí i velcí v kostýmu, s kloboukem či koštětem. Fantazii se meze nekladou. Věřím, že nám opět podaří vykouzlit pro návštěvníky nezapomenutelný zážitek,“ říká Kovaříková.

101_1726

Komentáře lze přidat přes facebook.