Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Kdo se bojí, nesmí do Prahy aneb strašidelné příběhy z pražských pověstí

Kam s dětmi v Praze

Kdo se bojí…

Výstava je koncipována jako herní procházka po objektech Muzea hl. města Prahy (hlavní budově muzea, Prašné bráně, Staroměstské mostecké věži, Malostranské mostecké věži, Svatomikulášské městské zvonici a Podskalské celnici na Výtoni), kde jsou představeny nadpřirozené bytosti společně s jejich příběhy z pražských pověstí.
Jednotlivé postavy jsou výtvarně zpracovány na pozadí Langweilova modelu a doplněny komiksem prezentujícím jejich příběh. Plnohodnotnou součástí celého projektu je interaktivní hra, kdy můžete na základě splněných úkolů najít ukrytý poklad. 

Zábavná hra v rámci výstavy, která je určena převážně pro děti, vyzkouší jejich pozornost a provede je všemi výstavními objekty. Pokud návštěvník splní všechny úkoly, správně odpoví na otázky v pracovních listech, může najít cestu k tajemnému pokladu a jeho část získat. Pracovní listy jsou k dispozici ve všech objektech. Pořadí navštívených objektů je libovolné, ale procházku zakončete v Podskalské celnici na Výtoni, kde také naleznete odměnu za správné odpovědi.

V rámci výstavy vychází stejnojmenná doprovodná publikace, Kdo se bojí, nesmí do Prahy, kterou můžete zakoupit i na našem e-shopu. V knize najdete komiksy prezentované ve všech výstavních objektech.

Doprovodný program – přednášky, dílny pro děti (např. tvorba komiksů), divadlo

Kdy: 20. 11. 2013 – 29. 6. 2014
Kde: hlavní budova muzea, Prašná brána, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž, Mikulášská zvonice, Podskalská celnice na Výtoni

Více info o výstavě ZDE

R_KOCKA

Komentáře lze přidat přes facebook.