Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Regionální muzeum Mikulov

Regionál muzeum v Mikulově

Regionál muzeum v Mikulově

Muzeum není jenom zámek, muzeum je zážitek. 
Uprostřed krásné přírody, pod pálavskými vrchy se nachází Regionální muzeum v Mikulově. Muzeum spravuje zámek a Horní synagogu v Mikulově, Archeopark Pavlov, památník bratří Mrštíků v Divákách a muzeum v Dolních Věstonicích. Každá část je jiná, ale všechny jsou propojeny společnou historií, společnou krajinou a neotřelým přístupem.

Zámek v Mikulově má stále se rozšiřující nabídku expozic i sezónních výstav. Horní synagoga pořádá přednášky a koncerty spojené s velmi kdysi velmi silnou mikulovskou židovskou komunitou. Památník bratří Mrštíků se v roce 2019 znovuotevírá návštěvníkům s moderní a přitažlivou expozicí. Muzeum v Dolních Věstonicích prezentuje životní prostředí Pálavska a archeopark v Pavlově je mnohokrát oceňovanou muzejní stavbou, kde se mohou návštěvníci doslova vžít do pocitů archeologů, kteří zdejší naleziště objevili.

Všechny památky Regionálního muzea v Mikulově také pořádají nejrůznější doprovodné akce, jako je Muzejní noc, Víkend otevřených zahrad, Mezinárodní den archeologie, přednášky, workshopy, edukační programy, koncerty a mnoho jiných.

Regionální muzeum Mikulov

adresa: Zámek 1/4, Mikulov, 692 01
email: rmm@rmm.cz
telefon: 519 309 014, 777 061 230 (pokladna, informace)

www.rmm.cz

Komentáře lze přidat přes facebook.