Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Hrad a zámek Staré Hrady – výlet pro děti i dospělé

Dračí královská komnata

Pokud hledáte místo, kam vyrazit s celou rodinou a kde se rozhodně pobaví děti i dospělí, navštivte Hrad a zámek Staré Hrady. Původně gotický hrad s renesančním zámkem a předzámčím se nachází v Českém ráji, jižně od Jičína u městečka Libáň. Dnes se tu půvabně snoubí historie s pohádkou. Svůj domov tu našli draci, obři, rytíři, princezny, čertíci, vodníci, čarodějnice, skřítkové a další pohádkové bytosti.

Zažijte a všemi smysly ochutnejte atmosféru pohádkového hradu a zámku a originálních českých pohádek pro děti i dospělé. Od sklepení až po půdu vás provedou opravdové princezny, rytíři nebo čarodějnice. Po celý rok můžete navštívit Zámecké pohádkové sklepení s obry, vodníky, čertíky a draky, Hradní pohádkovou půdu s lekcí čarodějného létání na koštěti a Zdravosvět a Dračí království. Potkáte tu spoustu pohádkových bytostí, ale i vzácné bílé pávy, zlaté bažanty a další zvířátka. Staré Hrady jsou také ideálním místem na výlet pro děti z mateřských a základních škol. Na dospělé návštěvníky čeká prohlídka Hradu a zámku s Dračí královskou komnatou a s unikátními expozicemi z dob habsburské monarchie a novinka letošní sezóny – Pivo-poklad Čechů.

Oblíbeným suvenýrem pro dospělé je pravá Starohradská medovina, která je tu k dostání v několika druzích a pro děti Drakuláda – výborná dračí čokoláda a suvenýry z originálních českých pohádek – pohádkové knížky, hry a třeba i zbroj pro rytíře a princezny.

Tak jako každý hrad, jsou i Staré Hrady opředeny pověstmi. Ta nejtajemnější je o templářích, kteří prý původně tvrz starou vlastnili. Říká se, že jejich zlatý poklad je tu někde doposud zakopaný.

Přijďte a přesvědčte se na vlastní oči, že na Hradě a zámku Staré Hrady historie a pohádkové bytosti skutečně žijí! Pohádkové i historické akce jsou tu po celý rok.

Už teď se na Vás moc a moc těší. Otevřeno je tu celoročně.

leden, únor, březen, duben 10.00 – 17.00 soboty, neděle, JARNÍ PRÁZDNINY (všechny termíny od středy do neděle)
květen, červen 09.30 – 17.00 denně mimo pondělí
červenec, srpen 09.30 – 18.00 denně
září 09.30 – 18.00 denně mimo pondělí
říjen, listopad, prosinec 10.00 – 17.00 soboty, neděle, svátky, prázdniny

Hrad a zámek Staré Hrady

adresa: Staré Hrady 1, 507 23, Libáň
telefon: +420 602 302 220
email: info@starehrady.cz

www.starehrady.cz

Komentáře lze přidat přes facebook.