Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Nezapomenutelné zážitky? Léto v Rakousku!

Na Planai ve Schladmingu C Steiermark Tourismus

Na Planai ve Schladmingu

Rakousko je ideálním místem pro letní dovolenou: rozběhnout se po rozkvetlé louce, zaplavat si v průzračně čistém jezeře, obdivovat scenérii z vrcholků hor nebo projet krajinu na kole? Z pestré palety zážitků si vybere jednoduše každý.


V Dolním Rakousku zaplesá srdce turisty i cyklisty – oblast Waldviertel je rájem pro horská kola, ve Weinviertelu si zase užije celá rodina. A milovníci horských túr si přijdou na své ve Vídeňských Alpách.

Moderní architektura v Linci C Linztourismus -Johann SteiningerEvropské hlavní město kultury, Linec, nadchne každého návštěvníka množstvím kulturních zážitků: Vyzkoušíte raději operní cyklus „Prsten Nibelungů“, multimediální festival Linzer Klangwolke nebo ještě něco jiného?

Štýrsko, země vinohradů, romantických pastvin i hučících vodopádů, je tím pravým místem pro aktivní dovolenou. Prozkoumáte raději ledovec na Dachsteinu, nebo sjedete divokou řeku v Národním parku Gesäuse?

Skvělým partnerem pro letní dovolenou bez hranic je Horní Rakousko a jeho cyklostezky. Návštěva tohoto regionu se ovšem nemůže obejít bez ochutnávky místního piva a knedlíku.

Chcete strávit léto v sedle? Hustá síť rakouských cyklostezek nadchne i ty nejnáročnější – podél jezera, řek i v horách. Tak šlápněte do pedálů!

Více doporučení a tipů na letní dovolenou v Rakousku najdete na stránkách www.austria.info/cz

Cyklostezka Solnou komorou C OOE Tourismus Erber

Komentáře lze přidat přes facebook.