Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Dinopark Vyškov – velmi negativní zážitky

DSC_4496-1.JPGPři plánování naší dovolené jsme nemohli zapomenout na návštěvu ZOO Vyškov a Dinoparku Vyškov. Obě atrakce jsou spojené jedním vstupným a nemí možné vynechat návštěvu Dinoparku nebo ZOO. Do Dinoparku nemůžete ani jet samostatně, musíte se tam nechat dovést vláčkem. A zde byl první kámen úrazu: velmi malá přepravní kapacita vláčku, nedostatek míst pro kočárky. V jednom vláčku jsou pouze tři místa pro kočárky nebo vozíčkáře, přitom Dinopark je především pro děti a tak je jasné, že tam pojede spousta rodičů s kočárky. Podle neoficiálních informací jednoho z řidičů prý na tento stav téměř denně upozorňují vedení parku, ale nic se nemění.

Po příjezdu do Dinoparku můžete projít vystavené modely dinosaurů v životní velikosti. V blízkosti je trat a frekventovaná silnice, takže hřmění dinosaurů občas přehluší vlak nebo kamion.

Upoutávka na 3D film je zavádějící:

V 3D kině se promitá cca osmiminutovy film o vzniku Země a života na ní, film končí vznikem dinosaurů. Nově promítáme i 3D film GIGANTOSAURUS – příběh mláděte, které obstálo v divoké jurské přírodě.

. Ve skutečnosti není promítán film o vzniku Země a film Gigantosaurus, ale pouze Gigantosourus.. Kvalita filmů a modelů, i když je trorozměrná, značně pokulhává za filmy typu “Putování s dinosaury”.

Pokud dostanete hlad, můžete se občerstvit ve zdejším budetu, ale jídla vhodná pro děti nečekejte – můžete si koupit párek v rohlíku, hranolky, hamburger, klobásu apod..Tedy nic, co by bylo vhodné pro děti.

Nedomyšlenost těchto věcí nás hodně zklamala a proto vznikl i tento článek, který nechce nijak pošpiňovat Dinopark Vyškov, ale ukázat skutečný stav atrakce. Doufáme, že se mnohé změní k lepšímu a že příště již budeme spokojení jak s dopravou na místo, tak i s doprovodným programe a stravováním…

Na závěr pár fotek z parku:

DSC_4592.JPG DSC_4555.JPG DSC_4527.JPG DSC_4516.JPG DSC_4514.JPG

9 komentářů

 1. Michal napsal:

  Nekdo ma hold vyssi naroky nez jiny. Kazdopadne pro doplneni clanku mrknete na muj web o Dinoparku Vyskov na http://www.dinoparkvyskov.cz, kde najdete dalsi informace o cenach, provozni dobe atp. Mejte se.

 2. Helena napsal:

  Taky mám bohužel podobné zážitky. ZOO Vyškov se nám i dětem (6 a 2 roky) moc líbila, taková domácká, pěkně upravená. Přeprava do Dikoparku se konala přecpaným autobusem, protože vláček momentálně (září 2007) nefungoval…samotný Dinopark se nám líbil, pro kluky to byl fantastický zážitek, se všemi těmi zvukovými efekty…. ale s občerstvením opravdu je co dohánět. Z nabídky párku v rohlíku, hranolek a přeslazených limonád opravdu dětem není moc co nabídnout….ujal by se podle mně třeba obyčejný stánek s ovocem, pár zdravých sendičů…všude v EU je to běžné. Taky si vše raději vozíme s sebou

 3. Klára napsal:

  Po přečtení článku i komentářů musím připojit i svůj. Byli jsme v Dinoparku s rodinou (dvě děti, 2 a 8 let) a s babičkou. Do vláčku se v první fázi dostala jen babička se synem, mě s kočárkem do něj už předbíhající návštěvníci nepustili. První příšerný zážitek.
  Jízda vláčkem byla dost šílená, rozhodně ne bezpečná, druhý příšerný zážitek.
  Samotný dinopark se nám moc líbil. Jak instalace, tak doprovodný program. Na jedničku
  O občerstvení bych raději nemluvila, je to dost hrůza, ale v Čechách asi celkem norma, bohužel. Pro jistotu s sebou vždy vodím krabici BeBeček a pití.
  Těm, kteří radí, at necháme malé děti doma, bych poradila, aby si na podobné rady počkali, až budou mít sami děti, zvlášť když jich budou mít více v různém věku!!!
  A ZOO Vyškov bych naléhavě radila vyřešit dopravu poněkud pružněji a pokud skutečně z nějakého důvodu není možné, aby se návštěvníci dopravili na místo sami, alespoň se postarat o to, aby se řidiči chovali slušně a aby nebylo možné ve frontách předbíhat.
  Zbytečně si tak kazí jinak skutečně podařený a jistě ne levný projekt.