Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Hodokvas rytíře Kobylky na hradě Sovinec

16. a 17. srpna 2008 Hrad Sovinec.
Tradiční historicko řemeslný jarmark starých hradních řemesel.
V létě 1618 přijíždí na Sovinec rytíř Kobylka vybrat mimořádné daně na válečné výdaje.

Uvidíte:
Kejklířské kousky komediantů s Teátrem Víti Marčíka.
Právo útrpné s trestáním kapsářů a nepoctivých trhovců.
Ukázky starých hradních řemesel.

V sobotu večerní program s ohňovou show a ohňostrojem.
Teátr Víti Marčíka
Kejklíř Vojta Vrtek
Skupina scénického šermu M.C.E.
Skupina historického šermu Historika
Gotická katovna Ordál
Garda Dědictví a sokolník Monti
Pohádková babka Čarodějka

Program:
09,30 Za co může ředěné víno, šermířská scénka, Dědictví.
09,40 Draví ptáci při výcviku, sokolník Monti.
09,45 O hloupém Janovi, raníček – pohádka pro nejmenší, babka Čarodějka.
10,00 Předání práva tržního řemeslníkům, spektrál.
10,10 Den v katovně, trestání nepoctivých trhovců, Ordál.
10,30 Poselství rytíře Kobylky, průvod účinkujících hradem.
10,40 Tajemní loupežníci, pohádkový příběh, Dědictví.
10,55 Sněhurka, šermířská pohádka, Historika.
11,20 Karel a já, kejklířská show, Vojta.
11,45 O hadruňku zamotaném, neobvyklá soudní pře, M.C.E.
12,15 Sněhurka, Teátr Víti Marčíka.
13,10 Právo a válka, právo útrpné, katovna Ordál.
13,30 Pohádka na přání, pohádková babka.
13,50 Příjezd rytíře Kobylky na hrad, spektrál.
14,00 Zkrocení nedospělého kondora Evžena, kejklíř Vojta.
14,25 Sokolnická ukázka výcviku dravých ptáků.
14,30 Rytířský turnaj na počest rytíře Kobylky, Historika.
15,00 Šermířská škola s ukázkou bojových technik, M.C.E.
15,30 Princ Bajaja, Teátr Víti Marčíka.
16,20 Lapkové a kati, katovna Ordál.
16,40 Tajemní loupežníci, pohádkový příběh Dědictví.
16,55 Karel a já, kejklíř Vojta.
17,20 Perníková chaloupka, pohádka, babka Čarodějka.
17,40 O hadruňku zamotaném, neobvyklá soudní pře, M.C.E.
18,10 Sokolnická ukázka výcviku dravých ptáků.
18,20 Konec programu.

Večerní program – sobota 16. srpna

18,30 Růžový mor zahřívá.
18,45 Právo a válka, katovna Ordál.
19,00 Růžový mor začíná.
19,25 Sněhurka, šermířská pohádka, Historika.
19,50 Růžový mor k poslechu i tanci.
20,15 Robinson Crusoe, Teátr Víti Marčíka.
21,10 Růžový mor pokračuje.
21,40 V temných uličkách, M.C.E.
22,00 Růžový mor přikládá.
22,20 Ohňová show, Vojta Vrtek.
22,40 Ohňová show, Historika.
23,00 Růžový mor se loučí.
23,30 Ohňostroj.

Na 4. hradním nádvoří:
· 10,00 – 16,00 hod. – možnost vyzkoušet si historická řemesla
 
Na horním hradě:
· soutěže, hry pro děti a střelnice z luků

www.sovinec.cz

Komentáře lze přidat přes facebook.