Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Husické muzeum v Táboře vystavuje papírové hrady, zámky a kostely

Karlova Koruna

Do konce ledna 2012 zpestří předsálí muzejní galerie v Gotickém sále Staré radnice na Žižkově náměstí papírové modely Ivana Zadražila.
Je představeno na 35 českých a moravských hradů, zámků, ale i kostelů. Pro hravé povahy máme připravený pracovní list.

Kdo by se chtěl také pustit do stavby kutnohorského Chrámu sv. Barbory či rozlehlého zámeckého komplexu v Jaroměřicích nad Rokytnou, může si v muzejní pokladně zakoupit vystřihovánku a má o zábavu na dlouhé zimní večery postaráno!

Ivan Zadražil je stavební projektant z Pelhřimova, který ve volném čase vyrábí papírové vystřihovánky hradů a zámků, ale i dalších staveb či dopravních prostředků. Přestože zlatá doba vystřihovánek, kdy bylo každé další číslo časopisu ABC netrpělivě očekáváno, už minula, vystřihování z papíru své kouzlo neztratilo.

Z vystavených papírových modelů byl podle autora na výrobu nejnáročnější chrám Sv. Barbory a její střechy. I když i některé ostatní rozsáhlé vystřihovánky nebylo snadné vyrobit. Výroba modelu zabere přibližně jeden týden, záleží na rozsahu a velikosti. Hrady jsou všeobecně složitější svým půdorysem, ovšem o to víc zajímavé z hlediska hotového modelu.

více na: www.husickemuzeum.cz

Komentáře lze přidat přes facebook.