Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Dračí čarodějné pohádkové prohlídky

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína

Nechte se unést atmosférou Dračí čarodějné pohádkové prohlídky, vstupte do pohádek čaroděje Archibalda I. a pojďte s námi do pohádky zachránit princeznu Laskonku! 
Nejvyšší pohádkový čaroděj, čarodějnice, kouzlobabky, princezny, čerti a čertice, draci a dráčkové,  strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény tu na Vás už netrpělivě čekají. A věřte nebo ne, brzy jich tu napočítáte na 250! Hradem Vás od sklepa až po půdu provede opravdová krásná princezna, udatný rytíř, moudrý čaroděj nebo rozpustilá čarodějnice. Otevřeno je tu celoročně.
Od ledna do března můžete navštívit tyto prohlídkové okruhy:

Hrad a zámek – Jak se žilo za císaře pána F. Josefa I. V hradních a zámeckých prostorách mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. Především děti zaujmou pohádkové bytosti, které se nově na hradě a zámku usadily – draci skalní, lesní, ohnivý, bahenní, zlatý, dračí šašek i kat a další dráčkové, dračí princové a rytíři, víly a skřítkové. Novinkou je Dračí královská komnata, v níž Vás osobně přijme na audienci samotný dračí král Rozumbraďák XVI. se svojí královskou rodinkou.

Zámecké pohádkové sklepení – Vás zavede do lesního a ledového království, potkáte rodinku starohradského obra Zelijáše, vodníky, čertovskou domácnost, pohádkovou hladomornu, velkého ochočeného draka Třífrňáka a palác plný skřítků.

Nezapomeňte navštívit Čarodějnou Bestyjolu, kde jsou živá zvířátka, havěť a potvůrky zdejších čarodějnic.

Otevřeno je celoročně, v období leden, únor a březen – sobota, neděle, svátky, prázdniny 10 – 17 hod. Pro předem objednané zájezdy i každý všední den 8.00 – 18.00 hod.

Zajímavé pohádkové a historické akce pro děti i dospělé se tu konají celoročně. Všechny akce a další podrobnosti najdete na www.starehrady.cz.  Kontakt info@starehrady.cz,  rezervace na tel. 602302265.  Staré Hrady č.p.1, 507 23 Libáň.

Amnestie

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína

Komentáře lze přidat přes facebook.