Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Barevné domky Hajnice zvou na první Adventní trhy

Adventní trhy

Omrzely vás klasické adventní trhy, které jsou na každém náměstí a postrádají atmosféru?
Přijďte se zahřát do Oranžového domu. Osoby s mentálním postižením se těší, že vás přivítají na svém Barevném adventu. Očekávejte domácí speciality, tradiční krkonošskou medovinu, vánoční prostředí a především neopakovatelnou atmosféru.
V trutnovském Oranžovém domě se 7. prosince uskuteční první barevné adventní mini trhy. Akci pořádá příspěvková organizace Barevné domky Hajnice, která poskytuje sociální služby a chráněné bydlení osobám s mentálním postižením.

„Chtěli jsme akci bez třpytivých pozlátek, kuliček a podobných věcí, které podle nás naprosto postrádají vánoční atmosféru,“ vysvětlila ředitelka organizace Lenka Škarková. Dodala, že smyslem trhů a mnoha dalších akcí v Oranžovém domě je vytvoření menších kulturních akcí, které by se každoročně opakovaly.

Mini trhy začnou v deset hodin dopoledne a budou pokračovat až do šesté večerní. Na zájemce budou čekat prodejci vánočního zboží, výrobky z keramiky, ručního papíru nebo svíčky z Dílen barevných příležitostí.  „Mysleli jsme také na děti, a aby se zabavily, tak bude na trzích koutek s výrobou malých magnetů nebo zdobení perníčků,“ řekla Škarková. Vyzkoušejte zcela nové adventní trhy a kromě nákupu ochutnejte i výborné jídlo. Mnozí jistě ocení čerstvý chléb se sádlem a škvarky nebo třeba topinky s česnekem. Pokud dostanete chuť na sladké, zajděte do Oranžové kavárny na domácí pečení.

Akci pořádá příspěvková organizace Barevné domky Hajnice, která poskytuje sociální služby a chráněné bydlení lidem s mentálním postižením. Během celého roku se Hajničtí snaží vytvářet akce, během kterých se spojuje svět osob s mentálním postižením s tím tzv. normálním. Události jsou charitativní a z vybraných peněz se vybavují chráněné byty.

 
Oranžový dům Trutnov
Žižkova 277
541 01 Trutnov
www.barevnedomky.cz

 

Komentáře lze přidat přes facebook.