Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


50 let vystřihovánek z ABC

Vystřihovánky z ABC

Výstavu pořádá Centrum papírových modelů, časopis ABC a Chvalský zámek.
V roce 2012 tomu bude právě půl století, kdy do pomyslného modelářského vesmíru vyletěla první vystřihovánka z ABC – jednoduchý model kosmické lodi Vostok.

Ten se stal základem pro pozdější usilovnou práci řady konstruktérů modelů.V žádném jiném modelářském oboru nerozlišujeme modely podle autorů, jen u vystřihovánek se nám staly synonymem jména jako např. Müller, Svoboda, Šorel, Badalec, Kubela, Antonický, Skokan, Dudáš, Čihák, Cafourek a samozřejmě Vyškovský. Posledně jmenovaný je vůbec nejplodnějším autorem vystřihovánek publikovaných na stránkách ABC. Ve svých 82 letech stále tvoří a s ABC spolupracuje.

Výstava svým uspořádáním představuje jeden z nejstarších modelářských oborů. Na více než stovce vystavených exponátů lze pozorovat, jak se postupem času formoval přístup ke čtenářům–modelářům, kteří se od malých počátečních modelářských krůčků po léta zdokonalovali, až si od autorů vystřihovánek vyžádali složité modely, dosti náročné k sestavení. Zároveň nás výstava seznamuje biografickými profily s jednotlivými autory vystřihovánek.

Otevřeno denně 9 – 17h

Vstupné:
děti: 40,- Kč
dospělí: 60,- Kč
rodinné: 150,- Kč
skupinové (skupina nad 10 osob): 20,- Kč/osoba
školní skupiny do 15 let: 10,- Kč/osoba
děti do 6 let: zdarma

Adresa:

Na Chvalské tvrzi,
193 21 Praha 9 – Horní Počernice,
Tel.: 281 860 130, 281 860 130
infocentrum@pocernice.cz

Další informace:
www.chvalskyzamek.cz

Komentáře lze přidat přes facebook.