Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Vydejte se za pokladem Českou Lípou!

Česká Lípa

Česká Lípa

Spoustu dobrodružství a zábavy, ale také trochu toho lámání si hlavy si pro turisty i místní obyvatele připravili pracovníci českolipského Městského informačního centra v rámci nového projektu.
Od prvního srpna si každý, kdo bude mít trochu odvahy zkusit něco nového, může v „íčku“ na náměstí půjčit zařízení GPS a pomocí něj se vydat na trasu městem. Na ní se lidé projdou po zajímavých památkách a místech České Lípy, na každém z devíti zastavení budou odpovídat na. Pokud přinesou po procházce GPS v pořádku zpět do infocentra společně s odpověďmi na všechny otázky, získají od pracovnic malou odměnu.

GPS se bude v informačním centru půjčovat za vratnou zálohu 500 Kč, vrátit ji musí lidé ten samý den do konce otevírací doby infocentra. Ještě před tím, než se lidé vydají na trasu hledat odpovědi na zadané otázky, jim pracovnice pravidla hry přesně vysvětlí. Navíc jim pravidla dají na cestu s sebou společně s archem, na kterém se dozví soutěžní otázky a do kterého budou odpovědi vyplňovat. Najít konkrétní místa na trase pomůže lidem právě GPS. Podrobný návod k obsluze získají lidé také v infocentru.

Infocentrum v České Lípě je nyní otevřeno každý víkend a to již v sobotu od 9 – 15 hodin a v neděli od 9 – 12 hodin.

Komentáře lze přidat přes facebook.