X

Kolín – město pro velké i malé

Drak Petřík

Pokud rádi cestujete a poznáváte nová místa v Čechách, nezapomeňte na svých toulkách navštívit město Kolín. Vydejte se spolu s dětmi za tajemstvím kolínských dráčků, rozhlédněte se z unikátní vodárenské věže nebo se vyfoťte s medvědy od Kolína.

Město má ve znaku dva draky, kteří v Kolíně žijí dodnes. Malí dráčci stejně jako jejich rodiče mají rádi své rodné město, a proto se již mnoho let starají o jeho významné architektonické památky. Dračí průvodce Kolínem Vás provede po nejvýznamnějších a unikátních památkách města, kam patří vedle kostela sv. Bartoloměje židovské ghetto se synagogou, starý židovský hřbitov, zámek, radnice, náměstí s morovým sloupem či věž Práchovna na kolínském Zálabí. Dračího průvodce a další potřebné informace dostanete v Městském informačním centru v ulici Na Hradbách.

Kolín můžete prozkoumat i s pomocí nové geolokační hry, ve které mají hráči za úkol ve svém chytrém telefonu pomoci draku Vítkovi nalézt bájný dračí portál, který je vstupem do dračí říše. Každý může tuto výzvu přijmout a zasloužit se o to, aby se Vítek zbavil svého prokletí. Stačí mít k dispozici chytrý telefon a v něm staženou bezplatnou aplikaci GEOFUN a hru s názvem „Kolínský dračí portál“. Start je v Kolíně před radnicí.

Až prozkoumáte historické centrum města, vydejte se na rozhlednu Vodárna Kolín. Tato nově zrekonstruovaná významná technická a architektonická památka Vám kromě výhledu na město a okolí nabídne i videoprojekci na téma voda a další tematicky zaměřené akce. Cyklisté i děti jsou zde vítáni!

Cestou na nejstarší polabskou řepařskou drážku se u lesoparku Borky pozdravte s medvědy od Kolína.

Kolín Vám nabízí také řadu cyklistických tras vhodných pro děti – zejména trasu podél řepařské drážky či okolo dějiště bitvy u Kolína.

Informace o navrhovaných trasách a dalších zajímavostech města Vám poskytne Městské informační centrum nebo navštivte  www.mukolin.cz/cz/navstevnik.

Štítky: Tip na výlet
Šárka :