Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

ZOO

Zoo Brno a stanice zájmových činností

Zoo Brno

Zoo Brno

Zoo Brno a stanice zájmových činností byla slavnostně otevřena 30. srpna 1953 na Mniší hoře v Brně-Bystrci a jejím zřizovatelem je Statutární město Brno. Brněnská zoo je zakládajícím členem Unie českých a slovenských zoologických zahrad a členem několika významných mezinárodních institucí EAZA a WAZA /Světová asociace zoologických zahrad a akvárií/.  (Pokračování textu…)

ZOO Liberec – zážitek mezi zvířaty pro celou rodinu a jedinečný výletní cíl v Libereckém kraji

ZOO Liberec

ZOO Liberec

ZOO Liberec je nejstarší zoologickou zahradou na území bývalého Československa. Její historie sahá až do roku 1919. V současnosti patří mezi první dvacítku turistických cílů v České republice a neměl by ji tudíž opomenout žádný z turistů a výletníků mířících do Libereckého kraje. (Pokračování textu…)

Giganti v ZOO Liberec

Giganti_Facebook_851x315

Giganti v Liberci!

ZOO Liberec nabídne pro zpestření hlavní letní sezóny svým návštěvníkům unikátní možnost výpravy do hluboké historie naší planety. Na ploše 600 m2 představí ve svém areálu český unikát – kolekci dvou desítek modelů impozantních zvířat doby ledové. Výstava se bude nacházet v areálu zoo, v montované hale, zbudované výhradně pro účely výstavy. Termín konání výstavy je od 10. června do 31. října 2015. Soubor dokonale provedených modelů je zřejmě nejen českým unikátem – podobně velká kolekce se zřejmě zatím neobjevila nikde ve světě. (Pokračování textu…)

Obora Žleby

Obora Žleby

Obora Žleby

Obora Žleby se nachází v zámeckém parku pod státním zámkem Žleby. Obora Žleby je jediné veřejně přístupné místo, kde můžete každý den od května do září bílé jeleny pozorovat. Ve stanovený čas je bílá jelení zvěř pro veřejnost přikrmována a přichází na vzdálenost 20m. Kromě bílých jelenů se zde nachází mufloni, daňci, siky, vodní ptácí, divočáci, zvěř srnčí a expozice dravců a sov. (Pokračování textu…)

Zoologická zahrada Ohrada

Zoo Ohrada

Zoologická zahrada Ohrada byla poprvé otevřena pro veřejnost 1.května 1939.
Vznikla jako součást loveckého muzea v zámku Ohrada rozhodnutím tehdejšího majitele hlubockého panství Dr. Adolfa Schwarzenberga. (Pokračování textu…)

Pražská zoo má stovky nových mládátek

Hurá do zoo, mají tam spoustu mláďátek.

Hurá do zoo, mají tam spoustu mláďátek.

V Zoo Praha se od začátku roku narodilo přes 300 mláďat ve více než 70 druzích! Téměř sto z nich jsou savci, plazů je přes 160 a ptáci, kteří navíc odchovávají adoptovaná mláďata z jiných zoo, obohatili své řady o 85 ptáčat. (Pokračování textu…)