Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Poutě

Legendární Lightning se vrací do Pardubic – Aviatická pouť 2014

P38-L

P38-L

Velkou událostí Aviatické pouti v roce 2009 se stalo premiérové představení legendárního amerického dvoutrupého stíhače P-38L Lightning.
Tehdy čerstvě zrenovovaný stroj byl ještě v období zkoušek a pilot ho z pochopitelných důvodů ještě šetřil, přesto tento stříbrný krasavec s červeným býkem na přídi pardubické diváky uchvátil. (Pokračování textu…)

Matějská pouť 1. 3. – 21. 4. 2014

Matějská pouť 2014

Matějská pouť 2014

Nejznámější a nejnavštěvovanější poutí v naší republice je Matějská pouť v areálu Výstaviště Holešovice.
Letos se koná v termínu 1. 3. – 21. 4. 2014. (Pokračování textu…)

Svatoanenská a svatojakubská pouť v Mnichově Hradišti

Mnichovo Hradiště

Mnichovo Hradiště

Slavnostní zahájení tradiční svatoanenské a svatojakubské poutě S dobovým jarmarkem a zahradní slavností k poctě Albrechta z Valdštejna a Václava Budovce z Budova.
Slavnost začíná mší v kostele sv. Jakuba, pokračuje procesím, bohatým kulturním programem s 80 kostýmovanými učinkujícími a dobovým jarmarkem a zahradní slavností. (Pokračování textu…)

Kalenská pouť a noční výstup na Sněžku

Kam s dětmi o prázdninách

Kalenská pouť

Tradiční Kalenská pouť bude opět zahájena startem padesátikilometrového Nočního výstupu na Sněžku za východem Slunce, který bude odstartován za doprovodu dechové kapely od Sokolovny v Dolní Kalné v pátek 5. července mezi 17. a 20. hodinou.
V sobotu 6. července se návštěvníci mohou mimo jiné těšit na vystoupení skupiny historického šermu Novica a na břišní tanečnici Kairu. (Pokračování textu…)

Klatovská pouť 2013

Srdečně zveme všechny na Klatovskou pouť, která v letošním roce proběhne od pátku 12. 7. do neděle 14. 7.
V prostoru náměstí Míru bude postaveno hlavní pódium XX. ročníku mezinárodního folklórního festivalu. V rámci MFF vystoupí taneční soubory z České republiky, Slovenska, Ruska, Gruzie, Chorvatska a Číny.
Slavnostní zahájení festivalu se uskuteční v pátek od 17.00 hodin na hlavním pódiu na náměstí Míru. (Pokračování textu…)

Matějská pouť 2013

Matějská pouť 2013

Matějská pouť 2013

Již po 50. se letos brány holešovického Výstaviště otevřou, aby opět přivítaly návštěvníky tradiční Matějské pouti.
Její zahájení proběhne 2. března slavnostním průvodem mažoretek a pohádkových postaviček za doprovodu kapely. (Pokračování textu…)