Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Únor 27th, 2019:

Neviditelná výstava Praha – Když Tě vedou smysly…

Neviditelná výstava

Co je to Neviditelná výstava? Představte si, že jste se ocitli v naprosté tmě…
Neviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven. (Pokračování textu…)

Krausovy boudy

Krausovy boudy

Rodinný pension KRAUSOVY BOUDY se nachází ve Špindlerově Mlýně, v pěkném prostředí Krkonoš nad přehradou na Labi v nadmořské výšce 830 m, asi 2 km od centra.
Pension je vhodný pro rodiny s dětmi, pro odpočinkovou i sportovní dovolenou. Je ideálním výchozím místem jak pro letní pěší turistiku, tak pro zimní túry na běžkách po hřebenech Krkonoš, např. k prameni Labe, na Sněžku,… (Pokračování textu…)

Třebíč

Město Třebíč se nachází v jihozápadní části Moravy, uprostřed podhůří kopcovité krajiny Českomoravské vrchoviny. Třebíč je s 36 tis. obyvateli druhým největším městem Kraje Vysočina a rozkládá se na obou březích řeky Jihlavy.

Počátky města jsou spjaty s významným benediktinským klášterem, který byl založen roku 1101. Díky bohaté historii města mohou návštěvníci obdivovat mnoho cenných památek, z nichž ty nejvýznamnější byly v roce 2003 zapsány na prestižní Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jedná se o baziliku sv. Prokopa, která je považována za výjimečnou stavbu sakrální architektury a unikátní židovskou čtvrť se hřbitovem.

(Pokračování textu…)