Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Duben, 2016:

Penzion FAN – místo pro Vaši dovolenou či pracovní cestu

Když do Karlových Varů, tak do penzionu FAN.

Když do Karlových Varů, tak do penzionu FAN.

Penzion FAN *** je umístěn na okraji města, s dobrou dostupností ze všech hlavních silničních tahů, což z něj činí ideální ubytování pro vaše pracovní i soukromé cesty. Náš tým vám poskytne pohodlné zázemí pro váš pobyt v našem krásném městě. (Pokračování textu…)

150. výročí bitvy u Hradce Králové

Rekonstrukce bitvy. Foto Ondřej Littera

Rekonstrukce bitvy: Foto O. Littera

Dne 3. července 1866 se na polích poblíž Hradce Králové odehrála jedna z největších bitev 19. století. Na návrší kolem vesničky Chlum se proti sobě postavilo 436 tisíc rakouských a pruských vojáků v rozhodující bitvě o vedoucí postavení mocností v tzv. „Německém spolku“. Výsledkem byla úplná porážka rakouských vojsk, která pruskému kancléři Otto von Bismarckovi umožnila vytvořit sjednocené Německé císařství. Krvavá bitva si vyžádala životy 16 tisíc vojáků a 11 tisíc koní. (Pokračování textu…)

Královské město Rakovník otevírá brány turistům

Vysoká brána 2016

Vysoká brána 2016

Muzeum T. G. M. Rakovník otevírá vyhlídkovou věž Vysokou bránu. (Pokračování textu…)

Velká hra o poklad Karla IV. již 7. května! Zapojte se a najděte poklady na místech, kde se pohyboval Otec vlasti!

Jedná se o jednodenní hru! Hra se bude konat v sobotu 7. 5. 2016 od 9 hodin!

Jednodenní hra se bude konat v sobotu 7. 5. 2016 od 9 hodin!

700. výročí od narození Karla IV. se blíží mílovými kroky a v Čechách i na Moravě se to jen hemží akcemi, výstavami, přednáškami a všelijakými dalšími připomínkovými akcemi, které nám mají přiblížit našeho největšího panovníka Karla IV., známého také jako Otec vlasti. (Pokračování textu…)

Dům vláčků – fascinující svět železnic

Dům vláčků

Dům vláčků

Chcete-li vyrazit na nenáročný výlet a zůstat při tom v Praze, doporučujeme k návštěvě Petřiny – nejstarší panelové sídliště. V bývalém obchodním domě zde nedávno vznikl Dům vláčků – ráj milovníků velkých a malých železnic, s největší sbírkou modelů u nás. (Pokračování textu…)

Zoo Brno a stanice zájmových činností

Zoo Brno

Zoo Brno

Zoo Brno a stanice zájmových činností byla slavnostně otevřena 30. srpna 1953 na Mniší hoře v Brně-Bystrci a jejím zřizovatelem je Statutární město Brno. Brněnská zoo je zakládajícím členem Unie českých a slovenských zoologických zahrad a členem několika významných mezinárodních institucí EAZA a WAZA /Světová asociace zoologických zahrad a akvárií/.  (Pokračování textu…)