Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Únor, 2016:

Frýdlant nad Ostravicí

Frýdlant letecky, v pozadí Lysá hora

Jak vlastně vznikl název města?
Ve starých  kronikách jej najdete ve tvaru Friedland. Má původ v němčině a vzniklo složením dvou slov – Land znamená země a Frieden pokoj, klid. Označuje tedy klidné a pokojné území. (Pokračování textu…)

Zážitkový park Zeměráj

Zeměráj

Zeměráj

ZEMĚRÁJ je přírodní park plný zážitků pro děti i dospělé u Orlické přehrady. Více než sto různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. (Pokračování textu…)

Turistická sezóna 2016 v Královéhradeckém kraji

01

Benediktinský klášter Broumov

Letošní turistická sezóna přináší návštěvníkům Královéhradeckého kraje řadu novinek a lákadel. (Pokračování textu…)

Dětenice – výlet pro celou rodinu

Zámek Dětenice

Zámek Dětenice

Dětenice, malebná víska na prahu Českého ráje, jsou ideálním místem pro dovolenou nejen s dětmi. V Zámeckém resortu Dětenice naleznete nedávno zrekonstruovaný pozdně barokní zámek, jehož historie začíná již v roce 1295 a zapsaly se do ní slavné rody jako Valdštejnové, Clamm Gallasové nebo řád maltézských rytířů. (Pokračování textu…)

Flowing Hair – mince v hodnotě 10 miliónů dolarů v únoru poprvé v Evropě!

Legendární Flowing Hair Liberty Dollar z roku 1794

Legendární Flowing Hair Liberty Dollar z roku 1794

Praha se od 9. do 12. února stane prvním evropským městem, ve kterém bude v rámci velké evropské tour představena nejdražší mince světa – legendární Flowing Hair Liberty Dollar z roku 1794! Tato mince byla v roce 2013 ve slavné Stack´s Bowers vydražena za neuvěřitelných 10 milionů dolarů a stala se tak nejdražší mincí, jaká kdy byla v historii prodána. (Pokračování textu…)

Prožijte božský pobyt v Tropical Islands s NOVASOL

novasol_01

Dovolená s NOVASOL

Věděli jste o tom, že exotiku plnou vysokých teplot, koupání a dalších atrakcí máte doslova za humny? Stačí objednat si rekreační dům v Německu a vyrazit do vyhlášeného akvaparku Tropical Islands. Vaše děti budou nadšené, odpočinete si, užijete si spoustu zábavy – a z České republiky jste tam za chvilku! (Pokračování textu…)