Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Leden, 2016:

Album Planety zaujme děti i dospělé

Bárta, Vytisková i Ruml pokřtí Planety na jediném živém koncertě

Bárta, Vytisková i Ruml pokřtí Planety na jediném živém koncertě

Autor alba Planety, vyhledávaný pianista Matej Benko, známý z projektů Michala Horáčka, Ondřeje Rumla, Richarda Müllera a dalších, tentokrát složil a otextoval 12 písní.
Každá z nich vypráví o jiné planetě či vesmírném tělese naší sluneční soustavy a má svůj unikátní “hlas”. Téměř všichni muzikanti z alba Planety se začátkem roku 2016 setkají na společném pódiu, aby CD pokřtili. Půjde o jediný živý koncert! Uskuteční se 20. ledna v Lucerna Music Baru o 18:30. (Pokračování textu…)

ZOO Liberec – zážitek mezi zvířaty pro celou rodinu a jedinečný výletní cíl v Libereckém kraji

ZOO Liberec

ZOO Liberec

Zoo Liberec je nejstarší zoologickou zahradou na území bývalého Československa. Chová na 160 různých druhů zvířat, což obnáší přibližně 840 jedinců, které návštěvníci mohou vidět v rámci expoziční plochy o rozloze cca 12ha. Doporučená návštěvnická trasa měří necelé tři kilometry. (Pokračování textu…)

Horažďovice – Perla Otavy

Horažďovice

Horažďovice

Ačkoliv perel v Otavě dnes již moc nenajdete jedna tady přece jenom je – rozkládá se na levém břehu zlatonosné řeky a říkáme jí Horažďovice. Malebné městečko v podhůří Šumavy, jehož historie je spjata s nedalekou a pověstmi opředenou Práchní, kde dnes můžete vidět už jen zbytky mohutného opevnění hradu.

(Pokračování textu…)

Královské město Rakovník

Rakovník

Rakovník

Město památek, piva, bílého mýdla, keramiky a renesančních povídek Zikmunda Wintra.

Historie
Jméno královskému městu Rakovník dali dle pověsti raci, kteří v dobách hladomoru sloužili jako zdroj jídla a postavili zbědované město opět na nohy. Doklady o prvním osídlení však existují po celé pravěké období. Samotný název Rakovník je písemně doložen až roku 1252. (Pokračování textu…)