Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Říjen, 2015:

Slavonice

Slavonice

Slavonice jsou městskou památkovou rezervací, která se může pyšnit unikátním souborem  renesančních měšťanských domů se sklípkovými klenabami a s  ojedinělou sgrafitovou výzdobou. Slavonice jsou vstupní branou do jedinečné přírodní scenérie České Kanady. (Pokračování textu…)

Dvakrát za rok a jen na dvě až čtyři hodiny: Vrtbovská zahrada bude slavnostně nasvícena

Vrtbovská zahrada

Vrtbovská zahrada

Vrtbovskou zahradu bude možné letos podruhé spatřit při slavnostním nasvícením. Je to pouze jedna ze dvou možností za rok, ta příští bude 1.04.2016 v den otevření nové sezóny. Přijďte poznat zahradu jak ji neznáte a obdivovat nasvícené sochy M.B.Brauna, fresky V.V.Reinera, ateliér Mikoláše Alše a nezvyklé pohledy na Prahu, které vám vezmou dech. (Pokračování textu…)

Muzeum voskových figurín v Českém Krumlově

Kam s dětmi

Muzeum voskových figurín v Českém Krumlově

V malebném centru jihočeského městečka můžete vidět na vlastní oči dobu středověku i největších panovníků českého království
Muzeum je zaměřeno na osobnosti a region jižních Čech. Mezi nejzajímavější obyvatele patří Karel IV. nebo František Josef I. (Pokračování textu…)

Dům fotografie v Českém Krumlově

Kam na výlet

Dům fotografie v Českém Krumlově

V současné době probíhá výstava fotografií a obrazů Jana Saudka, která potrvá až do konce roku.
Společnost WAX Museum Prague nově zrekonstruovala dům ve středověké Šatlavské ulici č. p. 141. Vznikly tak nádherné, vzdušné, citlivě upravené výstavní prostory, které zaujímají plochu 400 m2 a jsou rozmístěny do dvou podlaží. (Pokračování textu…)

Museum of Torture – Muzeum útrpného práva a mučicích nástrojů

Kam s dětmi v Praze

Museum of Torture – Muzeum útrpného práva a mučicích nástrojů

Dobová expozice tortury, mučicích nástrojů a voskových figurín
Mučení jako prostředek získání přiznání od otroků či obviněných bylo používáno již ve starověkých kulturách. (Pokračování textu…)

Museum tortury v Českém Krumlově

Výlet pro děti

Museum tortury v Českém Krumlově

Expozice hrůzu nahánějících nástrojů útrpného práva a mučení
Ve středověkých sklepeních starobylé budovy radnice v Českém Krumlově naleznete originální expozici všemožných rafinovaných nástrojů, které byly v dobách krutého středověku používány k mučení a vyslýchání. (Pokračování textu…)