Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Červen, 2015:

Buchlovské kování – Mezinárodní kovářské sympózium na hradě Buchlově

Buchlovské kování 2015

Buchlovské kování 2015

Ve dnech 11. a 12. července 2015 se na hradě Buchlově bude konat již devátý ročník mezinárodního kovářského sympózia Buchlovské kování. Zvuk kovadlin se hradem rozezní v sobotu od 10.00 do 18.00 hodin a v neděli od 10.00 do 15.00 hodin. (Pokračování textu…)

Léto s rakovnickou knihovnou

Rakovnické cyklování 2015

Rakovnické cyklování 2015

Letní program knihovny v Rakovníku je každoročně zaměřen na veřejnost. Knihovna nabízí výstavu, divadelní představení, sportování a výtvarné dílny. (Pokračování textu…)

Hravé seznámení se zvířátky v Zásmucké Bažantnici

Zásmucká Bažantnice

Zásmucká Bažantnice

Chcete porovnat délku svého skoku s blechou nebo si prohlédnout tajemný Jelení tunel? Pak určitě neváhejte a vydejte se na procházku naučnou stezkou Zásmucká Bažantice, která se nachází ve stejnojmenné oboře v obci Zásmuky. Stezku zde v roce 2014 vybudovala Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Zásmuky díky programu NET4GAS Blíž přírodě.
(Pokračování textu…)

Hradec Králové láká na netradiční zážitky

Bílá věž v Hradci Králové

Bílá věž v Hradci Králové

Město na soutoku Labe a Orlice, centrum duchovního života, kultury a vzdělanosti východních Čech, které bývalo sídlem českých královen, díky výjimečným stavbám a ojedinělému architektonickému konceptu na začátku 20. století získalo přívlastek „salon republiky“. Protože architektonické památky mapují období od gotiky až po současnost, slouží město jako učebnice architektury pod širým nebem. (Pokračování textu…)

Kutnohorské léto 2015 – jeden den nestačí :-) !

Kutnohorské léto 2015

Kutnohorské léto 2015

Již sedmým rokem probíhá v Kutné Hoře a okolí od června do září festival s názvem Kutnohorské léto. Festival netradičních prohlídek i jiných zábavných vystoupení.

Pondělní a úterní večery jsou věnovány večerním prohlídkám sedleckých pamětihodností, konkrétně prohlídce tajemné Kostnice za svitu svíček či katedrály Nanebevzetí Panny Marie, která je výslovně zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Návštěvníci se na pár chvil zastaví a užijí si světlo, tmu, hudbu i ticho sedleckých skvostů. (Pokračování textu…)

Kouzelný svět Adolfa Borna v Horšovském Týně

IMG_2209_up (2)  Nevíte, co dát svým dětem jako dárek za vysvědčení? Zaveďte je do světa pohádek, fantazie a uměleckých představ jednoho z nejvýznamnějších českých výtvarníků – Adolfa Borna. A setkat se s ním můžete i osobně v sobotu 27. června 2015. (Pokračování textu…)