Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Únor, 2015:

Jeden svět 2015 – speciální projekce pro rodiče s dětmi

Jeden svět 2015 hraje i pro děti

Jeden svět 2015 hraje i pro děti

Vezměte své děti do kina na bloky krátkých dokumentů!
Po každé projekci následuje povídání o filmu,  o víkendu (7. a 8. března) se mohou děti zapojit do výtvarné dílny.  V sobotu (7. března) proběhne debata s hostem – Saskií Wielingovou, kreativní ředitelkou nizozemské společnosti IKON Broadcasting Company, která každoročně vyrábí sérii dokumentárních filmů o dětských právech Just Kids. Právě z této produkce pocházejí filmy, které děti uvidí. (Pokračování textu…)

Zámek Hrádek u Nechanic

Hrádek u Nechanic

Hrádek u Nechanic

Zámek Hrádek u Nechanic byl postaven jako reprezentační a letní sídlo hraběcího rodu Harrachů v letech 1839 – 1857 Františkem Arnoštem hrabětem z Harrachu (1799-1884), významným představitelem jilemnické rodové linie.
Jako předloha pro stavbu romantického zámku posloužil projekt vypracovaný anglickým architektem Edwardem Bucktonem Lambem (1805-1869) ve stylu tudorské gotiky. (Pokračování textu…)

Státní zámek Opočno

Státní zámek Opočno

Státní zámek Opočno

Renesanční zámek stavěl český šlechtický rod Trčků z Lípy v průběhu druhé poloviny 16. stol.
Barokní úpravy na počátku 18.stol. ovlivnily vzhled i funkci areálu upraveného v duchu evropského aristokratického prostředí. (Pokračování textu…)

Soubor lidových staveb Vysočina

Kam s dětmi na výlet

SLS Vysočina

Soubor lidových staveb Vysočina je jediným muzeem v přírodě v Pardubickém kraji, které leží zhruba čtyřicet kilometrů jižním směrem od krajského města.
V malebném kraji na pomezí Železných hor a Žďárských vrchů, jehož rozmanitá přírodní krása okouzlovala a okouzluje mnohé známé malíře (Antonín Slavíček, František Kaván, Gustav Macoun, Oldřich Blažíček a další). (Pokračování textu…)

Hrad a zámek Frýdlant

Frýdlant

Původní hrad, rozšířený v 16. století o renesanční zámek, se stal po bitvě na Bílé hoře majetkem slavného vojevůdce Albrechta z Valdštejna.
Posledními vlastníky hradu byli Clam-Gallasové, kteří jej již roku 1801 zpřístupnili veřejnosti;  Státní hrad a zámek Frýdlant se tak stal nejstarším hradním muzeem ve střední Evropě.

(Pokračování textu…)

Hrubý Rohozec

Hrubý Rohozec

Zámek ležící na okraji města Turnova vznikl pozdně gotickými, renesančními a empírovými přestavbami původně raně gotického hradu založeného kolem roku 1300 příslušníky rodu Markvarticů.
Jeho nejvýznamnějšími majiteli byli Des Foursové, kteří Hrubý Rohozec vlastnili v letech 1628 až 1945; za nich vznikla dodnes dochovaná výzdoba zámeckých interiérů. (Pokračování textu…)