Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Leden, 2015:

Obora Žleby

Obora Žleby

Obora Žleby

Obora Žleby se nachází v zámeckém parku pod státním zámkem Žleby. Obora Žleby je jediné veřejně přístupné místo, kde můžete každý den od května do září bílé jeleny pozorovat. Ve stanovený čas je bílá jelení zvěř pro veřejnost přikrmována a přichází na vzdálenost 20m. Kromě bílých jelenů se zde nachází mufloni, daňci, siky, vodní ptácí, divočáci, zvěř srnčí a expozice dravců a sov. (Pokračování textu…)

Creative World – unikátní zábavní park pro rodiny

Unikátní zábavní areál se specialitami z českých farem pro rodiny s dětmi.

Unikátní zábavní areál se specialitami z českých farem pro rodiny s dětmi

Creative World je park určený pro ty, kdo chtějí více než jen skákací hrady a párek v rohlíku.
Park www.creativeworld.cz nabízí pro celou rodinu pohyb, poznání a tvorbu na čerstvém vzduchu i ve vnitřních prostorách. Naučné stezky národního bohatství, aktivity propojené s českým venkovem, kalendářem a zvyky dle ročního období, spousta kreativní tvorby pro děti dospělé. (Pokračování textu…)

Pivovar Nová Paka a. s.

Novopacký pivovar

Novopacký pivovar

Historie vaření piva v Nové Pace sahá hluboko do minulosti. Z historických pramenů je známo, že pivovar i sladovna stávaly v centru města již dlouho předtím, než byl v roce 1871 položen základní kámen dnešního pivovaru. Již o rok později byla uvařena první várka piva a od této doby nebyla výroba nikdy přerušena. (Pokračování textu…)

Hornické muzeum Příbram – jedno z největších hornických muzeí v Evropě

Ševčinský důl - vláček

Ševčinský důl – vláček

Hornické muzeum Příbram patří k největším muzeím v ČR a k největším hornickým muzeím v Evropě. Dosahuje návštěvnosti 100 tisíc osob ročně.
V roce 2014 byl soubor historických objektů v jeho správě prohlášen národní kulturní památkou. (Pokračování textu…)