Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Červenec, 2012:

Zpátky do pohádky – výstava kostýmů z televizních pohádek na zámku Chýše

Zámek Chýše

Pokud Vás zajímá, co si oblékali princezny, princové i ostatní hrdinové známých českých pohádek máme možnost navštívit jedinečnou výstavu kostýmů a rekvizit na zámku Chýše.
Těšit se můžete na kostýmy z pohádek Princové jsou na draka, Královna Koloběžka I., Zlatovláska, Anděl Páně, O štěstí a kráse a dalších našich oblíbených pohádek. (Pokračování textu…)

Morava a Slezsko – pavučina naučných stezek

Mokroš

Pěšky nebo na kole, s úsměvem nebo vráskami na čele, sami nebo ve dvou…ať se do přírody vydáte jakkoli, čeká vás tam odpočinek, relaxace a plno zajímavostí.
Stačí mít jen oči dokořán a vydat se tou správnou cestou. (Pokračování textu…)

ZOO Liberec se může pochlubit mláďaty bílého tygra a vy jim můžete dát jména

ZOO Liberec

ZOO Liberec má po 10 letech další mláďata bílého tygra.
Čtyřletá samice Surya Bára (otcem je 7 letý Paris) porodila v neděli 1. července ráno tři koťata, o všechna se přitom začala okamžitě starat. (Pokračování textu…)

Cestu tajuplnými světy můžete zažít ve Velharticích

Velhartice – Cesta tajuplnými světy

Přijďte si se svými dětmi prohlédnout novou interaktivní výstavu v nově zreknstruovaném bývalém hradním pivovaru.
Výstava Cesta tajuplnými světy vás provede dobou ledovou, podmořským světem, pirátským karibikem a mnohými dalšími tajuplnými světy… (Pokračování textu…)

Návštěvní pas na zámku Sychrov

Správa zámku si pro své návštěvníky připravila zvýhodněné vstupné na čtyři výstavy, které jsou nyní na zámku k vidění. Návštěvník má možnost si zakoupit pas za  120,-Kč a ve vlastním tempu navštívit všechny výstavy. Pas je platný dva dny, a pro rodinu stojí 360,-Kč (2 dospělí a až tři děti).
(Pokračování textu…)

Alfons Mucha – Slovanská epopej

Alfons Mucha – Slovanská epopej

Alfons Mucha (1860–1939), světově nejproslulejší český moderní umělec, získal mezinárodní slávu v Paříži na přelomu 19. a 20. století díky své originální secesní dekorativní tvorbě. Smysl vlastního života ale spatřoval v jiném díle, jež považoval za mnohem závažnější – v souboru dvaceti monumentálních obrazů Slovanská epopej, na němž pracoval v letech 1912–1926. (Pokračování textu…)