Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Červen, 2012:

Mníšecká alotria ve znamení vítězství lásky v Mníšku pod Brdy

Mníšek pod Brdy

5. 7. Mníšecká alotria a obléhání mníšeckého zámku švédskými vojsky za 30leté války – rekonstrukce bitvy a milostné hrátky zámeckých pánů.
Celodenní program na zámku i v předzámčí. (Pokračování textu…)

Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté

Předprodej zahájen

Koncertní cyklus Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté, představuje jeden z nejdelších festivalů komorní hudby, které jsou pořádané na území hlavního města Prahy.
Jeho uměleckým garantem a zakladatelem je významný český virtuóz, legenda české houslové školy, žák Davida Oistracha, Václav Hudeček, který si již dvacet let na své koncerty zve nejen renomované hudebníky, ale dává prostor i mladým talentům na počátku jejich umělecké kariéry. 21. ročník bude probíhat od 7. října 2012 do 14. května 2013. (Pokračování textu…)

Dobové slavnosti na Kozím hrádku

Slavnosti na Kozím hrádku

První červencovou sobotu si rozhodně nenechte ujít dobové slavnosti na Kozím hrádku.
Ukázky dobových řemesel, břišní tanečnice, šermíři, kejklíři, proces s čarodějnicí i samotní démoni, skvělá kuchyně paní Marušky a její tradiční čertík v lokši, to všechno na Vás čeká 7. července od 14 hodin na slavném Kozím hrádku. (Pokračování textu…)

Letní rodinné sportování – Pražský rodinný triatlon

Tělo musíme překvapit

I přes prázninový čas budou mít rodiny s dětmi možnost své tělo překvapit.
Společenské sdružení H-Triatlon s partnery pořádá v neděli 22.7. první ročník amatérského triatlonového závodu v Praze Dolních Počernicích (start i cíl u Počernického rybníka). (Pokračování textu…)

Zámek Mníšek pod Brdy chystá muzikál Noc na Karlštejně i prohlídky pro děti

Mníšek pod Brdy

Zámek Mníšek pod Brdy se stane na malou chvíli Karlštejnem.
Vladimír Čech, Lumír Olšovský, Petr Jančařík a Jan Rosák si na nádvoří zámku zahrají Noc na Karlštejně. Na děti čeká upovídaná klíčnice, která zná tajemná zákoutí zámku a na dospělé dva prohlídkové okruhy o bydlení drobné šlechty za první republiky. (Pokračování textu…)

Zámek Dobříš je plný panenek

Zámek plný panenek

Zámek Dobříš si Vás dovoluje pozvat na výstavu „Zámek plný panenek“, kdy Vás čeká více jak 120 replik panenek zakomponovaných do interiérů zámecké expozice.
Panenky jsou zapůjčeny od paní Ivy Zrostlíkové z Řevnic a jsou k vidění v rámci prohlídkového okruhu od 17. 6. – 30. 9. 2012. (Pokračování textu…)