Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

Říjen, 2011:

Ochrana přírody na poštovních známkách České republiky

Termín konání
1.3.2011 — 20.11.2011
Místo konání
Poštovní muzeum, Nové mlýny 2, Praha 1

Výstava ze sbírek Poštovního muzea přibližuje návštěvníkům téma, jemuž je ve známkové tvorbě dlouhodobě věnována velká pozornost. Ochrana přírody zaujímá důležité místo v námětech poštovních známek většiny zemí celého světa. (Pokračování textu…)

Tintinova dobrodružství ve 3D

Příběh filmu, inspirovaného po celém světě oblíbenými příhodami knižního a comicsového hrdiny Tintina belgického autora, publikujícího pod pseudonymem Hergé, sleduje osudy výjimečně zvídavého mladého reportéra Tintina a jeho věrného psího společníka Filuty. Ti společně narazí na model lodi, který v sobě ukrývá nebezpečné tajemství. Tintin, který je nevědomky vtažen do samého středu několik set let staré záhady, se ocitá na mušce Ivana Ivanoviče Sacharina, ďábelského padoucha, který je přesvědčen, že Tintin ukradl vzácný poklad, spojovaný se zákeřným pirátem zvaným Rudý Rackham. V doprovodu svého psa Filuty, starého mořského vlka kapitána Haddocka a dvojice nešikovných detektivů Kadlece a Tkadlece procestuje Tintin křížem krážem celý svět ve snaze dostat se jako první na místo posledního odpočinku lodi Jednorožec, vraku, který by ve svém nitru mohl skrývat klíč k obrovskému bohatství…a také prastarou kletbu. Uvidíte ve všech dobrých kinech od 27. 10. 2011.

Interaktivní výstava Poznávej se

Putovní výstava science centra iQpark Liberec POZNÁVEJ SE obsahuje přes 60 exponátů, které jsou sestrojeny tak, aby se návštěvníci mohli hravou a zábavnou formou dozvědět spoustu zajímavých informací! (Pokračování textu…)

Saunujte se s dětmi, budou méně nemocné

První dětskou saunu v České republice najdete v Aquapalace Praha

Pravidelné saunování školních i předškolních dětí přináší snížení počtu prostonaných dnů na polovinu, zkrácení doby onemocnění horních cest dýchacích na jednu třetinu i výskyt případných komplikací. Prokázán a vysvětlen byl také příznivý vliv na léčbu astmatu. Zahraniční odborníci to již v praxi vyzkoušeli. Česká republika zatím stále v saunování dětí zaostává. “Návštěva sauny jednou za týden se doporučuje dětem od tří let jako funkční součást zdravotní prevence. Saunování českých dětí podle vzoru vyspělých společností je novou budoucností preventivních programů veřejné ochrany zdraví v Česku,“ dlouholetý propagátor saunování a ředitel Aquapalace Praha Radek Steinhaizl. První dětskou saunu mohou rodiče nalézt ve sportovně-relaxačním komplexu Aquapalace Praha. Pravidelně zde pořádají i saunování pro školky a školy. Informace o Saunovém světě najdete na www.aquapalace.cz. (Pokračování textu…)

Mníšek pod Brdy připravil dětem program na podzimní prázdniny

Během podzimních prázdnin má zámek Mníšek připravený program na každý den

Od středy 26. do neděle 30. října mají děti podzimní prázdniny. Je sice chladno, ale nudit doma se nemusíte. Vezměte své děti na návštěvu do mníšeckého zámku. Vyberte si  z několika prohlídek nebo si vyrobte památku na zámek ve výtvarném ateliéru. (Pokračování textu…)

Vydejte se o víkendu na pouť

Nezapomenutelný zážitek můžete prožít se svými blízkými na této mimořádné akci do 30. října. Pro dětské i dospělé návštěvníky připravili organizátoři 50 atrakcí z Čech  i zahraničí.

Datum konání: 24.9.2011 – 30.10.2011, Výstaviště Praha, Praha 7 – Holešovice 170 05, Praha (Pokračování textu…)