Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image

2 září, 2008:

IX. Šermířský festival ŠPILBERK 2008

[inspic=116,right,fullscreen,thumb]
Místo konání:
Letní scéna pod baštou hradu Špilberk
Doba konání:
5. 9. – 6. 9. 2008

Ve dnech 5. a 6. září proběhne na Letní scéně pod baštou hradu Špilberk již tradiční festival skupin historického šermu a skupin historického zaměření. Festivalu se zúčastňují soubory vybrané z celé České republiky a celá akce je cílená nejen na dospělé diváky, ale také na rodiny s dětmi a odbornou veřejnost. Jedná se o nesoutěžní přehlídku, kdy si divák může vytvořit vlastní názor na umění a kvalitu vystoupení skupiny či souboru bez ovlivnění odbornou porotou. Pro nejmenší diváky budou na místě i doprovodné programy, jízdy na koni, nebo soutěže. (Pokračování textu…)

KAM NEDOŠEL VELBLOUD

XXIX. ročník dálkového, turistického a cyklo pochodu KAM NEDOŠEL VELBLOUD. Sobota 20.září 2008.
Pěší trasy: 14, 26, 32 a 51 km.
Cyklotrasy: 30 a 57 km.

Pramen Labe je známý nejméně pět století, poněvadž kolem něj vedla prastará česká stezka.
V 17. století se zde odehrál významný akt, kterým byla potvrzena příslušnost Labského pramene a jeho okolí českým pánům. Tento akt měl zlikvidovat i pohanské obřady, které se prý u pramene konaly. (Pokračování textu…)

Hotel Bezděz Doksy

Hotel Bezděz stojí přímo v centru města Doks, ve spojovací ulici Komenského, z náměstí směrem na pláž. V sousedství hotelu se nachází muzeum Karla Hynka Máchy. (Pokračování textu…)

Eurocamping Bojkovice

Eurocamping Bojkovice leží na úpatí Bílých Karpat, je umístěn v blízkosti vlakového i autobusového nádraží.[inspic=113,right,fullscreen,thumb] Nabízí ubytování v chatkách, stanech i karavanech. V areálu je k dispozici bazén (20x10m) a dětské brouzdaliště (4x4m), restaurace s vnitřním i venkovním posezením, občerstvení u bazénu. Pro ubytované hosty pořádáme živou hudbu, exkurze (vinný sklep, plavba na Baťově kanále, sklárny Květná, pivovar Janáček). Sportovní klání pro děti i dospělé (stolní tenis, badminton, fotbal, plavání). (Pokračování textu…)